Obrona odcinka Zakroczym Twierdzy Modlin

/ 4 komentarzy

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „KAMPINOS”, oraz władze miasta Zakroczym zorganizowały w minioną sobotę inscenizację „Obrona Modlina 1939 – pododcinek „ZAKROCZYM” .
Widowisko odbyło się na rynku w centrum miasta.
Celem było pokazanie bohaterstwa żołnierzy polskich broniących podejścia do Twierdzy Modlin, jak i tragedię ludności cywilnej Zakroczymia.
Na odcinku tym Niemcy nie mogli przerwać dzielnej obrony żołnierzy z 2 Pułku Piechoty Legionów.
Za taką waleczną postawę hitlerowcy wzięli srogi odwet mordując jeńców po kapitulacji odcinka.
Samo miasto Zakroczym podczas nalotów i ostrzałów artylerii, zostało w przeważającej części zniszczone.

 


 

4.9
Oceń (12 głosów)

 

 

Obrona odcinka Zakroczym Twierdzy Modlin - opinie i komentarze

FudexFilmFudexFilm
0
Ode mnie 5*. Widzę, że niedługo większość inscenizacji będzie sfilmowana i udokumentowna na wszystkie sposoby. Panowie rekonstruktorzy strzeżcie się, bo teraz nic już nie ujdzie uwadze czujnym obiektywom naszych kamer :) (2012-10-08 00:00)
okejosokejos
0
obejrzałem... fajny wózek miała jedna z dziwczyn (2012-10-09 00:00)
sparrowsparrow
0
Tak, film nagrany z drugiej strony rynku po przeciwnej stronie niż ujęcia Fudexa i zapowiada się bardzo dobrze. Na filmie pokazany moim zdaniem jeden z bardziej brawurowych w tym roku ataków polskiej piechoty, w wyniku którego"Niemcy" zostali zmieceni z placu boju. Gratuluję koledze filmu. Pozdrawiam. (2012-10-09 00:00)
dagadaga
0
Wózek miała Małgorzata Retkowska, której GRHLC, z Mławy, wzięła udział w tej rekonstrukcji :) Ode mnie również 5! za film. (2012-10-10 00:00)

skomentuj ten artykuł