Oblężenie Gdańska 1807 - 2007

/ 10 zdjęć


Oblężenie Gdańska 1807

W niedzielę odbyła się inscenizacja prezentująca oblężenie Gdańska przez wojska napoleońskie w 1807 roku. Zdobywane miast symbolizował bastion Żubr, usytuowany za urzędem wojewódzkim w Gdańsku. Na inscenizację przybyła spora grupa rekonstruktorów z Polski i zagranicy. Ogólny odbiór umundurowania i przywiezionego sprzętu sprawiał bardzo pozytywne wrażenie.

Sama impreza też wydawała się być zorganizowana całkiem sprawnie. Widownia, która tego dnia dopisała, oglądała całe zajście ze zbocza sąsiedniego bastionu. Odległość od pola walki była może nieco duża, ale dzięki wysokiemu położeniu doskonale była widać całe zajście. Jedynym minusem był brak zorientowania widzów w scenariuszu walk. Przy prawie dwugodzinnym pokazie brak było informacji na temat prezentowanych na bieżąco wydarzeń. Lektor choć bardzo ciekawie mówił na temat życia i zwyczajów walki na przełomie XVIII i XIX wieku, nie odnosił się zbyt często do scenariusza inscenizacji.

Całą imprezę można uznać za udaną. Rozmawiałem z kilkoma osobami z publiczności, którzy wyrazili się z uznaniem na temat tego typu imprez.
Zdjecia autorstwa Tomasza Bogdanowicza. W ramach podziękowania prosimy o odwiedzenie strony www.starysklep.pl. Więcej zdjęć na stronie www.foto.tabularium.plFilmy wideo z imprezy prezentowane są na stronie www.wideo.Tabularium.pl

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Oblężenie Gdańska 1807 - 2007 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł