O Kryptonimie Posen...

/ 2 komentarzy

Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia zaprasza na czterdziesty Wieczór Historyczny w piątek 20 grudnia 2013 roku o godz. 18.00 do Urzędu Miasta Luboń przy placu Edmunda Bojanowskiego 2.
Gościem spotkania, w sali sesyjnej, będzie tym razem Piotr Bojarski, który w trakcie prelekcji „Skąd się biorą pomysły na powieść? Prawda i fikcja w serii Kryptonim Posen” opowie o tym, jakie postacie i jakie historie inspirowały go podczas pisania powieści z przedwojennym Poznaniem w tle. Dowiemy się też w jakim stopniu praca dziennikarza sprzyja, a w jakim utrudnia pisanie książek. I dlaczego w ogóle autor zabrał się za ich pisanie....
Piotr Bojarski jest historykiem zajmującym się od dwudziestu lat przede wszystkim dziennikarstwem. Od trzech lat jest również pisarzem, autorem książek sensacyjnych o komisarzu Zbigniewie Kaczmarku: „Kryptonim Posen”, „Mecz” i „Rache znaczy zemsta”, a także zbioru reportaży historycznych „Cztery twarze Prusaka”. Na co dzień dziennikarz poznańskiego wydania „Gazety Wyborczej”, laureat kilku konkursów Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, nominowany do Grand Press w kategorii reportaż za tekst „Ewa Braun pisze do Evy Braun” (2011). Od 1995 do 2001 roku mieszkaniec Lubonia.
Wsparcia przy zorganizowaniu spotkania udzielił Urząd Miasta Luboń.
Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2013-12-20
  • Organizator: 
    Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia

4.9
Oceń (7 głosów)

 

Lokalizacja


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
wybieram się tam!

 

O Kryptonimie Posen... - opinie i komentarze

MathurinMathurin
0
Witam, te ulice się nie zbiegają , może chodziło u zbiegu Ratajczaka i 27 Grudnia ? (2013-12-17 00:00)
przemo_mprzemo_m
0
W międzywojniu jak najbardziej się zbiegały i fasada budynku Prezydium Policji znajdowała się od strony ulicy 3 maja. Obecnie jak najbardziej, jest to przedłużenie ulicy Ratajczaka... (2013-12-29 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu