NOWY TARG - SYMPOZJUM O POLICJI PAŃSTWOWEJ -wspomnienia uczestnika

/ 7 komentarzy / 9 zdjęć


W dniu 24 listopada pojechałem wraz z Karolem Żmudą na zaproszenie II koła Rodziny Policyjnej do Nowego Targu gdzie odbyła sie konferencja o losach Policjantów Państwowych .

O godzinie 12.00 zaczęła się uroczystość najpierw wejście sztandarów , potem przemówienia a następnie co mnie najbardziej złapało za serce scena z Miednoje 1940-2009 czyli rozstrzelanie i ekshumacja ,naprawdę przedstawienie warte obejrzenia i zapamiętania i trwające niecałe 20 minut .Po przerwie na kawę zaczęły sie prelekcje o Policji Państwowej i po dziewięciu przedmówcach i ja miałem wygłosić referat o policji woj Lubelskiego mój krótki występ opisywał losy policji w Lubartowie na przykładzie policjanta Słotwińskiego .Z Nowego Targu przywieźliśmy nowe znajomości i mnóstwo wspomnień dziękujemy za przyjęcie tak ciepłe i tak naprawdę fajne II Okręgowi Rodziny Policyjnej w Nowym Targu oraz Krzysztofowi .Pragnę też podziękować kolegom z 'Na Posterunku' oraz Warszawskiemu Stowarzyszeniu Rodziny Policyjnej za zabranie nas autokarem naprawdę warto robić takie imprezy tylko po to żeby ludzie pamiętali o Policji Państwowej i o tym co ci ludzie przeszli w czasie pokoju i wojny

co do samego przebiegu konferencji i jej poszczególnych etapów to może opowiedzą zdjęcia

 


 

3.8
Oceń (13 głosów)

 

 

NOWY TARG - SYMPOZJUM O POLICJI PAŃSTWOWEJ -wspomnienia uczestnika - opinie i komentarze

toratoratoratoratoratora
0
Kamil wraca do zdrowia i jak widać forma mu dopisuje ! pozdrawiam (2011-11-26 00:00)
teufelteufel
0
Dziękuję Ci Kamil jeszcze raz za obecność i ten krótki wpis o konferencji... 
(2011-11-27 00:00)
dabwoj1dabwoj1
0
Troszkę za mało zdjęć z przedstawienia o Miednoje, chętnie zobaczyłbym więcej.
(2011-11-27 00:00)
ruszalka07ruszalka07
0
Wielki szacunek dla Krzysztofa za całokształt. Wiem jaką ogromną pracę włożył w konferencję. Wszystkie referaty powinny zostać upublicznione. Są bardzo wartościowe. Prośmy autorów o to i zamieśćmy na naszej stronie. Szacunek również dla Kamila i jego kolegów - przecież wspólnie nie spaliśmy dzień i dwie noce. Stres i napięcie przeogromne. Pozdrawiam uczestników.  (2011-11-27 00:00)
ruszalka07ruszalka07
0
Może być dużo zdjęć ale czekamy na naszego Olka i jego zgodę na zamieszczenie. (2011-11-27 00:00)
dabwoj1dabwoj1
0
Czekam z niecierpliwością. Te kilka zdjęć pokazuje jak bardzo sugestywnie, w niesamowity sposób ukazane są tragiczne losy policjantów. Wielki szacunek za zorganizowanie tego sympozjum i dlatego zdjęcia ukazujące ogrom włożonej pracy będzie ukoronowaniem Waszego wysiłku. Pozdrawiam.
(2011-11-28 00:00)
roweryrowery
0
Pozdrawiam wszystkich uczestników konferencji naukowej w Nowym Targu. Szacunek dla gospodarza komisarza Krzysztofa Musielaka oraz jego ludzi. Podziękowania dla kolegów z GRH Na Posterunku za wystawę unikatowych przedmiotów wyposażenia mundurowego PP.Jak zwykle nie zawodna SRH Policji Województwa Śląskiego,czyli ekipa Grzegorza Kotwickiego /szkoda iż nie było Karoliny...bardzo osobiście żałuję/ oraz Policja Państwowa z Lubartowa. Merytoryczne i cenne referaty isp.Sławomira Cisowskiego i asp.Kamila Zydlewskiego. Wspaniała wystawa o Miednoje Pana Aleksandra. Mili ludzie w Nowym Targu. Patrolowaliśmy ulice tego zacnego miasta, chyba mieszkańcy byli o tym uprzedzeniu, bo znając charakter Górali /w zasadzie po "kądzieli" jestem Góralem beskidzkim/ nie wyjechaliśmy z "ciupagami w głowach". Szacun dla naszego Zarządu Warszawskiej Rodziny Policyjnej za cierpliwość. Po za  tym "rodzinna" atmosfera w autokarze.
Pozdrawiam w imieniu GRH III Okręgu Policji Państwowej - Komisariat w Radomiu, asp.Paweł Łuk-Murawski.

(2011-11-28 00:00)

skomentuj ten artykuł