Noc Muzeów - Koszalin 18-19.05.2013

/ 26 zdjęć


W nocy z 18 na 19.05.2013 roku Die Freiwilligen przy współpracy z Bałtyckim Stowarzyszeniem Miłośników Historii 'Perun', wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie pt. 'Noc Muzeów'. Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia Muzeum 8 Dywizji w Koszalinie.

Muzeum zaprezentowało wiele ciekawych eksponatów m.in. czołg T-34-85, wyrzutnię pocisków rakietowych typu Katiusza, armatę przeciwlotniczą 37 mm wz. 1939, czy ciężki moździerz 120 mm wz. 1943.Dodatkową atrakcją, która czekała na zwiedzających był piknik historyczny przygotowany przez grupy rekonstrukcyjne.Jednym z tematów przewodnich była historia jednostek stacjonujących w garnizonie Köslin-Koszalin w latach 1918-1945.


Członkowie naszego Stowarzyszenia zaprezentowali zwiedzającym sylwetki żołnierzy z 94. pułku 32 Dywizji Piechoty, oraz pułku SS-Standarte-39.Diorama była odpowiednio podzielona na cześć opowiadającą o historii garnizonu Koszalina z lat 1933-1939 oraz z czasu wojny z lat 1939-1945.
Na naszej dioramie można było się zapoznać z umundurowaniem wspomnianych jednostek jak i ich bogatym wyposażeniem, na temat którego oczywiście była możliwość porozmawiania z członkami naszego Stowarzyszenia.


W imprezie wzięli również udział członkowie Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii 'Perun', którzy wcielili się w żołnierzy LWP oraz Armii Czerwonej.
Dodatkowo na dioramach można było odnaleźć żołnierzy z 54 Pruskiego Pułku Piechoty z przełomu XIX i XX wieku, a także żołnierzy amerykańskich jednostek powietrzno-desantowych jak i piechoty.

Największym zainteresowaniem cieszyła się wśród dzieci możliwość strzelania z replik broni ASG jak i replik gazowych.

Dziękujemy w tym miejscu za zaproszenie jednocześnie licząc, że i w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować się w Koszalinie na pikniku historycznym w ramach Nocy Muzeów.

Zdjęcia autorstwa: Przemysław Pilch, Maciej Gruba.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, oraz profilu fanowskiego grupy na Facebooku:

http://www.die-freiwilligen.pl/
https://www.facebook.com/DieFreiwilligenAssociation

 


 

4.6
Oceń (12 głosów)

 

 

Noc Muzeów - Koszalin 18-19.05.2013 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł