Najlepsze zabezpieczenia dla wartościowych przedmiotów


Już od długiego czasu w wielu domach jako najpewniejsze zabezpieczenia wartościowych przedmiotów stosuje się sejfy. Są to niezwykle skuteczne urządzenia, które mogą posiadać odmienne systemy zabezpieczeń, wielkość, sposób montażu. Nie zmienia to jednak faktu, że dla przeciętnego złodzieja stanowią blokadę nie do sforsowania. Warto w związku z tym poznać najważniejsze informacje o zabezpieczeniach wartościowych przedmiotów.

 

Wybieramy sejf

Typowy domowy sejf nie jest produktem o pokaźnym rozmiarze, a przy tym pozwala na schowanie w nim kilku wartościowych rzeczy, jak pieniędzy, biżuteria, dokumentów, papiery wartościowe, małe dzieła sztuki. Za każdym razem sejf powinien być jednak dopasowany do naszych potrzeb. W związku z tym przed zakupem warto zastanowić się, co chcemy w nim przechowywać i w którym miejscu domu go zamontujemy. Podczas doboru sejfu warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest rozmiar. Istotna w tym wypadku będzie wysokość, szerokość i głębokość czy też pojemność w litrach. Z oczywistych względów im większe będą przedmioty lub ich ilość, tym nasz sejf powinien mieć odpowiednio zwiększone rozmiary. Równie istotne jest miejsce, w jakim ma się znaleźć. O tym jednak będziemy szczegółowo pisać w dalszej części artykułu. Przy zakupie sprawdźmy ponadto certyfikat i klasę sejfu. Zgodnie z przepisami krajowymi i europejskimi takie produkty muszą spełniać określone normy. Ostatnim ważnym czynnikiem będzie rodzaj zastosowanego zamku. Takie złożone mechanizmy blokowania drzwi mogą być wyposażone w zamek kluczowy, na szyfr lub też nowoczesny zamek elektroniczny. Ten ostatni może być przy okazji zsynchronizowany z domowym alarmem. Powoduje, to, że w przypadku próby włamania automatycznie załączyć się powinno powiadomienie dla nas czy firmy ochroniarskiej.

 

Sejfy meblowe 

Sporą popularnością cieszą się w naszym kraju sejfy meblowe. Są one z reguły mocowane do tylnej lub spodniej strony szafki. W zależności od przeznaczenia są to modele, które mogą ważyć do 200-300 kg. Charakterystyczny sposób umieszczenia sejfu meblowego w szafce sprawia, iż nie jest on widoczny dla innych osób. Niektóre modele mogą być przymocowane do ściany lub do podłoża. Takie kompaktowe modele to doskonały wybór do gabinetów w firmie, jak i w domu. Stanowią one bardzo dobre połączenie oszczędności miejsca, estetyki oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dostępne na rynku sejfy meblowe mogą być nie tylko antywłamaniowe, lecz także ognioodporne. Sejfy meblowe można zamontować w prawie wszystkich meblach lub wnękach meblowych. Warto jednak pamiętać, że ze względu na konieczność mocowania do podłoża lub pionowych ścian mebli, nie mogą być one przytwierdzane do półek.

 

Sejfy ścienne

Często panuje przekonanie, że najpopularniejsze są sejfy ścienne. Nie jest to jednak prawda, gdyż od nich o wiele większym powodzeniem cieszą się wersje meblowe i wolnostojące. Sporym problemem w tym wypadku jest konieczność zagospodarowania przestrzennego. Miejsce na sejf musi zostać uwzględnione podczas budowy domu, mieszkania lub remontu. Tego rodzaju urządzenia instaluje się w ścianie nośnej, przez co możliwe jest ich odpowiednie zamocowanie. W ten oto sposób można w klasycznym wydaniu ukryć sejf za obrazem, lustrem lub sztuczną ścianką. Tutaj możemy być ograniczeni pod względem rozmiarów, gdyż niestety większych modeli nie ukryjemy wewnątrz ściany. Sprawdzają się wszak małe egzemplarze na pieniądze i dokumenty.

 

Sejfy wolnostojące 

Ostatnią grupą sejfów do domowego użytku są modele wolnostojące. To wersje zbliżone do klasyki, jaką znamy choćby z filmów, gdzie w XIX wieku dokonywano napadów na banki. Z reguły takie

sejfy posiadają większą pojemność niż pozostałe dwa rodzaje. Wiąże się to oczywiście z większymi wymiarami oraz masą. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż mogą być instalowane w dowolnie wybranym miejscu. Warto jednak umieszczać je w większych pomieszczeniach, a przy tym sprawdzać, jak wygląda ich masa w stosunku do nośności podłogi. Takie sejfy sprawdzą się zarówno w warunkach domowych jak i w firmach.

Artykuł powstał dzięki serwisowi www.buyblo.com – platformie łączącej blogerów, influencerów z czytelnikami, którzy poszukują inspiracji w dokonywaniu zakupów w sklepach internetowych.

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Najlepsze zabezpieczenia dla wartościowych przedmiotów - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł