Na planie serialu Dzwony Wojny

/ 9 komentarzy / 43 zdjęć


W dniach 2 i 3 czerwca 2014, rekonstruktorzy z koła TPZP 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza i SRH 21 Muromskiego Pułku Piechoty z Warszawy wystąpili na planie serialu Brendana Mahera „Dzwony Wojny”  kręconego w Modlinie. Rekonstruktorzy odtwarzali żołnierzy carskich z okresu I wojny światowej. Na planie obecni byli również koledzy rekonstruktorzy z GRH Marienburg, odtwarzający żołnierzy pruskich.

Przed przyjazdem na plan filmowy do Twierdzy w Modlinie pojechaliśmy do WFDiF na Chełmską gdzie przeprowadzono selekcję mundurową. Po przygotowaniu mundurowym udaliśmy się do Modlina na plan filmowy. Od razu charakteryzatorki przystąpiły do „brudzenia” nas i naszych ubrań. Na planie
oczekiwaliśmy na swoje ujęcia. Pierwszy dzień  kręcenia ujęć upłynął dość ubogo w roli carskich wojaków, natomiast w następny dzień nie schodziliśmy praktycznie z planu filmowego grając: Walczących moskali, poległych i jeńców. Po całym dniu pracy na planie nasza rola się zakończyła.

Serial „Dzwony Wojny” to Polsko-Brytyjska produkcja a dokładnie TVP i BBC Worldwide . Film będzie się składał z 5 odcinków, zostanie dodatkowo zmontowany w cztery odcinki 45-minutowe oraz dwa 90-minutowe. Serial zostanie wyemitowany na antenie TVP1. Pojawi się równolegle z BBC 1, w listopadzie 2014 r., stanowiąc istotny element obchodów rocznicy odrodzenia polskiej państwowości w 1918 r.

Dzwony Wojny

Reżyseria - Brendan Maher

Scenariusz - Tony Jordan

Zdjęcia - Jacek Petrycki i  Tomasz Naumiuk

Scenografia - Ashleigh Jeffres i Ewa Skoczkowska

Obsada - Paddy Gibson, Jack Lowden,  Sabrina Bartlet i Erika Karkuszewska

Za rekonstruktorów odpowiadał Paweł Rozdżestwieński.

Fot: Mariusz Maciaszczyk, Mirosław Sochacki i Tadeusz Lica.

Opis filmu na stronie TVP

 


 

5
Oceń (12 głosów)

 

Lokalizacja

 

Na planie serialu Dzwony Wojny - opinie i komentarze

FaZaFaZa
0
Wspomnienia z planu pozostały. Charakteryzatorki solidnie "brudziły", że nie można było się domyć. Może się przez migawkę w którymś odcinku zobaczę ale nawet jakby nie to i tak warto było jechać. Szkoda tylko, że osoba z ekipy odpowiedzialna za kostiumy woli dać swoje z magazynu a nie liczy się z ubiorem rekonstruktora z epoki ( mówię o szynelach i czapkach ). (2014-06-04 00:00)
termisantermisan
0
i tak trzymać chłopaki (2014-06-04 00:00)
zsirazsira
0
Dajcie znać jak będą wyświetlać film w tv. Pozdrowienia.
(2014-06-05 00:00)
RumcajsRumcajs
0
A ja tam mam odmienne zdanie co do owej osoby z ekipy. Ona po prostu uratowała nasze ciuchy. Panie faktycznie brudziły wszystkie odkryte części ciała i praktycznie wszystkie elementy zewnętrzne umundurowania. Z jednej strony super, bo nabierają patynki, ale z drugiej jednak troszkę szkoda. A swoją drogą, to skoro oddział rosyjski pozostawał pod ogniem artylerii, to prócz kurzu na wszystkim miał również porozrywane mundury. Otrzymane sorty posiadały już tego typu uszkodzenia. Ciekawe Mariusz czy byłbyś chętny jak by ci ktoś chciał wypalić dziury w szynelu lub go porozrywać. (2014-06-05 00:00)
FaZaFaZa
0
E..tam. O rwaniu ubrań nikt nie wspominał a we wtorek graliśmy i trupów i jeńców i walczyliśmy. Ja miałem z magazynu WFDiF cały szynel i nie podarty. Jeden na fejsie już zapytał czemu jesteśmy źle ubrani a mamy dobre rzeczy więc musiałem tłumaczyć, że tak kazali. Brud schodzi dobrze, próbowałem. Rekonstruktor zawsze będzie przeciwny złemu ubiorowi na planie bo ubiór to wizytówka odtwarzanych epok. Ogólnie to i tak pewnie nas tyle pokażą, że nawet nikt nie spostrzeże różnicy. (2014-06-05 00:00)
Piotr RadziejowicePiotr Radziejowice
0
Wyglądacie w dechę :) Tomka, prawie nie poznałem. Zmizerniał :) (2014-06-05 00:00)
Darth SimbaDarth Simba
0
A ja dość skutecznie opędzałem się groźbą użycia broni białej od chętnych do wysmolenia szynela :) Końskim targiem ubrudzili, ale z zarzekaniem że to bez problemu się odczyści. No to zaatakuję odkurzaczem. A co do pojęcia co poniektórych o wyglądzie i ubiorze żołnierzy carskich to już nic nie powiem :P (2014-06-05 00:00)
blue savageblue savage
0
Przyznaję, że na fotkach wyglądacie wielce klimatycznie :) Trzeba trochę wytężyć wzrok, by Was od razu rozpoznać. Jakby niektóre zdjęcia przerobił na sepię ... :) (2014-06-05 00:00)
ametystametyst
0
Ale Was obkopcili. Ciekaw jestem z czego śnieg. Będę oglądać ten film.Pozdrawiam! (2014-06-05 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu