MOŻNA SKAKAĆ W POLSCE z okrągłym spadochronem na linę.

/ 22 zdjęć


Rozwiązaliśmy szczęśliwie problem skoków z okrągłymi desantowymi spadochronami „na linę” bez polskiego Świadectwa Kwalifikacji skoczka. Mamy potwierdzenie z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, po bardzo miłych i rzeczowych rozmowach, że w Polsce honorowane są licencje spadochronowe wydawane w Holandii na skoki na okrągłych spadochronach z natychmiastowym otwarciem. Taką licencję otrzymać można po pomyślnym ukończeniu kursu w Holandii oraz oddaniu przepisowej liczby skoków. Kurs i skoki trwają tydzień. Po powrocie z taką licencją każdy zainteresowany może wykonywać skoki na linę z MC1 lub innym dopuszczonym spadochronem. Licencja ta nie uprawnia jednak do innych skoków. Kursy organizuje nasz Klub Pathfinder w ośrodku szkolenia w Teuge. W Polsce kursu tego typu nie ma i nie będzie. Podobnej licencji zdobyć nie można bo taka nie występuje. W innych krajach Europy też nie występuje. Mamy jednak otwartą drogę do wspaniałych skoków. Trzeba tylko zebrać siły i środki na jeden wyjazd do Holandii. Potem można kupić komplet spadochronów (w czym pomożemy) lub pożyczyć nasze i skakać. Kurs w Holandii prowadzony jest po angielsku, tylko i wyłącznie. Przemyślimy jednak tłumaczenie kursu na j. polski jeśli będzie większa grupa zainteresowanych. My tworzymy polską sekcję Klubu – Pathfinder Poland.

( W Polsce skoczek uczeń musi mieć przy spadochronie zapasowym automat zabezpieczający otwarcie spadochronu. Nie ma więc żadnej możliwości szkolenia podstawowego ze spadochronami desantowymi ponieważ piersiowe zapasy takiego automatu nie mają. Prezes ULC może zwolnić z obowiązku posiadania automatu tylko podczas szkoleń realizowanych na potrzeby MON i MSW. Otrzymanie takiego zwolnienia dla celów sportowo cywilnych skoków nie jest możliwe.)  

Druga wspaniała wiadomość : posiadam uprawnienia „mechanika spadochronowego – po angielsku riggera” ze świadectwem kwalifikacji MM(P). Mogę więc dopuszczać spadochrony do użytku w Polsce ( tym samym w UE ), składać je, kompletować, wymieniać części, wystawiać dokumenty itd. W tej chwili jesteśmy w 100 % samowystarczalni i niezależni od jakichkolwiek osób spoza Klubu. Mamy prawo organizować skoki spadochronowe. Możemy skakać z małych wysokości na pokazach lotniczych po załatwieniu rutynowych formalności.  

Chętnych do rozpoczęcia przygody ze spadochroniarstwem podobnym do wojskowego zapraszamy na kurs w Teuge a potem na skoki w Polsce. Prosimy pisać na adres mailowy podany na naszym FB - Klub Spadochronowy Sił Specjalnych. Droga do skoków w Polsce i za granicą np. pod Driel, Arnhem i w Normandii z prawdziwej DAKOTY jest otwarta ! 

Błękitnego nieba !!!!! 

 

 

 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

MOŻNA SKAKAĆ W POLSCE z okrągłym spadochronem na linę. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł