Moje małe Muzeum

/ 19 komentarzy

Moje małe Muzeum.

Na wstępie pragnę powitać wszystkich użytkowników portalu dobroni.

Po wielu namysłach , postanowiłem podzielić się z państwem swoją kolekcją którą
uporządkowałem i poskładałem z zwartą całość. Mam nadzieję ,że projekt mój państwu się spodoba. Hm mmm… jak to się zaczęło ? Będąc małym chłopcem ,często bawiłem się żołnierzykami z kolegą który mieszkał po sąsiedzku. Miałem wtedy siedem może dziesięć lat. Ha ha a ile to radości było w dziecięcych oczach które nie miały pojęcia o okrucieństwach wojny. Na topie w tamtych latach byli czterej pancerni ,był też agent J 23 .Choć na pełne rozumienie tego filmu ,byłem jeszcze zbyt mały. Ale jedno było pewne, w zabawach z kolegą jako wojsko, wybierałem stronę niemiecką .Dziecięcy czas mijał beztrosko, lecz z biegiem czasu i dorastania na Dziadkowych opowieściach z czasów II wojny światowej, zacząłem sobie uświadamiać ogrom wojny i to co robili niemieccy żołnierze. Opowieści te były nadzwyczaj ciekawe, gdyż dziadek wałczył z II Korpusem Polskim i przeszedł szlak od Afryki do Włoch, walcząc pod Monte Cassino. O tym co po wojnie spotykało żołnierzy Andersa w Polsce ,chyba wiemy wszyscy. Mijały kolejne lata, była szkoła, młodzieńcze dni a temat wojskowości został troszkę zapomniany . Lecz powolutku w Polsce zaczęły rozwijać się grupy rekonstrukcyjne i zainteresowanie tematem natychmiast powróciło. Do domu przyniosłem jakąś puszkę ,manierkę znalezioną u wujka w komórce , lecz zawsze miałem takie szczęście, że to na co trafiłem było niemieckie. Więc właśnie niemieckie rzeczy postanowiłem zbierać. Gdy już troszkę tego uzbierałem postanowiłem konieczne wstąpić do grupy rekonstrukcyjnej. Lecz zanim to zrobiłem minęło kilka lat . Miałem ochotę odgrywać niemieckiego żołnierza, hm mm ale to już nie były dziecinne zabawy, jako dorosły człowiek miałem pełną świadomość czym była niemiecka armia , i jaki będę nosił mundur . Obawiałem się kim są ludzie w takiej grupie i jakie mają poglądy. Na szczęście członkowie grupy okazali się wartościowymi ludźmi z którymi można pokazywać prawdziwą historię.
W zeszłym roku powyciągałem ze skrzynek, szaf i innych miejsc szpargały dla których przygotowałem pomieszczenie. Pomieszczenie to stało się moim małym muzeum które zawiera ogrom oryginalnych niemieckich przedmiotów . Jak również wysokiej jakości kopie umundurowania które mnie jako rekonstruktorowi służą do pokazywania historii. A historię powinniśmy pokazywać naszym przyszłym pokoleniom . Nie zawsze jest ona piękna i dobra . Najbardziej wartościowa historia to ta prawdziwa .

Zapraszam do oglądania filmu pokazowego mego autorstwa .
Niestety film robiłem pierwszy raz i nie jest najlepszej jakości.Pozdrawiam serdecznie wszystkich rekonstruktorów i dziękuję za uwagę .

Proszę również wszystkich innych kolekcjonerów, podzielcie się z nami waszymi zbiorami .
Zapewne w Polsce jest wiele różnych ciekawych kolekcji pochodzących z różnych okresów.

 


 

4.6
Oceń (22 głosów)

 

 

Moje małe Muzeum - opinie i komentarze

dabwoj1dabwoj1
0
Twoje małe Muzeum bardzo mi się podobało. Nie jestem znawcą umundurowania ale myślę że wszystko jest w należytym porządku. Zainteresowała mnie zawartość przeszklonej witryny bo takie "drobiazgi" są ważnym uzupełnieniem całości. (2013-02-19 00:00)
formoza58formoza58
0
Bardzo fajna sprawa. Pozdro :-) (2013-02-20 00:00)
Kaczor39Kaczor39
0
Twoja kolekcja mi osobiście sie bardzo podoba i imponuje mi. Popieram twoją pasję i życzę ci żeby eksponatów w twoim małym muzeum przybywało jak najwięcej ;) (2013-02-20 00:00)
legion etrangerelegion etrangere
0
... imponująca kolekcja jak dla indywidualnego kolekcjonera ! ...tak sobie myślę, iż niejedno muzeum mogłoby Ci pozazdrościć zbiorów ! ...akurat umundurowanie niemieckie to nie moje "klimaty" ale pełen szacun dla Ciebie ! ... tak to już jest: "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci !!! " ... pozdrawiam i życzę powiększania kolekcji ... (2013-02-20 00:00)
KamazKamaz
0
!!!!!!!!.....fajne masz zabawki Witek, super, klasa, pozdrawiam. (2013-02-20 00:00)
ortograf8ortograf8
0
Podziwiam i gratuluję, pasji oraz zbioru który jest imponujący . (2013-02-20 00:00)
WaldyWaldy
0
Piękna kolekcja. Gratuluję! (2013-02-20 00:00)
HeniuHeniu
0
Dziękuję wszystkim za słowa uznania . Ekspozycja kolekcji kosztowała sporo pracy .Dzięki wam ,widzę ,że było warto. Mam cichą nadzieję ,że moje małe muzeum powoli będzie się rozrastało a za jakiś czas będę mógł z wami podzielić się swoją pracą. Mam już nowe pomysły i koncepcje do realizacji. Rozpoczęte nowe projekty . Lecz moje małe muzeum robi się po woli zbyt ciasne i w przyszłości będę musiał myśleć o adaptacji kolejnego pomieszczenia. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za wystawione opinie. (2013-02-21 00:00)
kurkowkurkow
0
Tak dla pewności zapytam. Mundury też są oryginalne czy to repliki? (2013-02-21 00:00)
HeniuHeniu
0
Mundury do dobre repliki . Pisałem w opisie. Pasy, klamry, szelki czy ładownice na manekinach ,około 50 % oryginałów. Hełmy z wyjątkiem spadochronowych ,oryginały po renowacji. Pozostałość kolekcji to oryginały. (2013-02-21 00:00)
HeniuHeniu
0
Mundury do dobre repliki . Pisałem w opisie. Pasy, klamry, szelki czy ładownice na manekinach ,około 50 % oryginałów. Hełmy z wyjątkiem spadochronowych ,oryginały po renowacji. Pozostałość kolekcji to oryginały. (2013-02-21 00:00)
sparrowsparrow
0
Ho,ho moim zdaniem to już kolekcja okazałych rozmiarów,nie jestem ekspertem od niemieckiego ekwipunku, ale zwróciłem uwagę na filcowe buty. Dostałem kiedyś od taty bardzo podobne, produkcja chyba z lat osiemdziesiątych i trafiłem z nazwą "Buty Wehrmachtu na Ost front" wzbudzając zdziwienie znajomych. Służą mi do dziś, na głęboki śnieg i mróz idealne. Gratuluję kolekcji po latach zbierania w jednym miejscu widać efekt.Pozdrawiam. (2013-02-21 00:00)
starszywiarusstarszywiarus
0
Witam! Szczere wyrazy uznania za wytrwałość i konsekwentne dążenie do celu. Gratuluję pięknej kolekcji i życzę kolejnych wspanialych rekwizytów oraz satysfakcji z uprawiania tego szlachetnego hobby. Pozdrawiam gorąco!! (2013-02-22 00:00)
PoczekajPoczekaj
0
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Kolekcja naprawde inponująca jest w co się przebierać na rekonstrukcje. Życze szybkiego powiększenia zbiorów. Pozdro (2013-02-23 00:00)
AkiAki
0
Duży zbiór, naprawdę robi wrażenie, gratuluję i pozdrawiam. (2013-03-16 00:00)
mariusz77mariusz77
0
Bardzo ładna kolekcja i nie jeden z nas by chciał mieć taką kolekcje pozdrawiam. (2013-03-21 00:00)
pawel-skalskipawel-skalski
0
Ogromne gratulacje . Też zbieram różności z tamtych czasów chociaż gdyby porównać je obie to ta moja jest kroplą w morzu. Raz jeszcze gratuluję i życzę sukcesów w rozbudowaniu kolekcji. Pozdrawiam . (2013-03-30 00:00)
pawelstasiak1pawelstasiak1
0
Super kolekcja, moja to kropla w morzu :D gratuluję i życzę dalszych sukcesów w kolekcjonowaniu.Pozdrawiam! (2013-05-12 00:00)
tryzubtryzub
0
Fakt kolekcja robi wrażenie i życzę sukcesów. (2013-05-17 00:00)

skomentuj ten artykuł