Model ZiS-5 - Zvezda 1:35

/ 3 komentarzy / 19 zdjęć


Kolejny mini artykuł i następny ciekawy, po mistrzowsku wykonany model. Autorem jest Marcin Szelenbaum. Poniżej kilka słów od samego autora........

Model ZiS-5 to wyrób firmy Zvezda nr katalogowy 3529. Jak to bywa z producentami zza wschodu model jest dosyć toporny. Liczne nadlewki, nie dolewki, czasami porażające uproszczenia, wypychacze i trudny w obróbce materiał to codzienność. Jednak uważam, że jest to jeden z najlepszych zestawów tej firmy, niezłe spasowanie oraz detale ramy z zawieszeniem. Na wyróżnienie zasługuje bardzo ładny układ napędowy z cięgłami od hamulców. Oczywiście silnik jest uproszczony, jednak stanowi doskonałą bazę do waloryzacji. Koła to niestety koszmar, okropne felgi i tytanowa guma nie dająca się obrobiać w żaden sposób. Żałuję, że nie wymieniłem tych elementów.

Model postanowiłem nieco zwaloryzować we własnym zakresie, zupełnie od podstaw powstała skrzynia ładunkowa wraz ze śrubowaniem i mocowaniem do ramy, szoferka z przedziałem silnikowym, oraz nowe samodzielnie tłoczone błotniki z puszki po napojach. Pozostałe elementy pochodzące z zestawu zostały mocno przerobione. Przede wszystkim zostały oszlifowane z nadlewek i nadmiernej grubości. Dodałem wiele detali jak śruby, mocowania, okablowanie itd.

Model został pomalowany farbami akrylowymi, Tamiya oraz Vallejo z różnych serii. W całości za pomocą pędzli, wyjątkiem był dach i rama, których bazowy kolor naniesiony został aerografem

A tu warsztat, myślę, że fotki z budowy mówią wszystko.

http://www.fmr.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1401&start=0

Model, tekst i zdjęcia; Marcin Szelenbaum.
Opracował; Robert Karwan.

samochody rc, modelarstwo samochody, hummer

 


 

4.3
Oceń (7 głosów)

 

 

Model ZiS-5 - Zvezda 1:35 - opinie i komentarze

MesserMesser
0
No, ładne cacko Kolego. Gdyby nie rejestracja na pace, to zasugerowałbym figurkę kaprala Wichury wykonanej z żywicy. (2009-04-05 00:00)
cbrcbr
0
Dach wykklepany, opona łysa! Modelik na wysokim poziomie i przemyślany (2009-04-06 00:00)
norbert1952norbert1952
0
duża klasa, piękny, gratuluję! (2011-12-29 00:00)

skomentuj ten artykuł