Manewry zimowe 2011 w Modlinie oraz inne działania „dziesiątaków”.

/ 2 komentarzy / 12 zdjęć


Zimowa pora powoduje rozluźnienie, senność w szeregach wielu grup-tak myślą obserwatorzy z zewnątrz…nic bardziej mylnego. Na dowód przedstawiam kilka zdjęć z działań naszego Stowarzyszenia.
Z racji deficytu w sprzęt zimowy (czyt. płaszcze) tylko trzech z nas mogło odbyć ćwiczenia w Twierdzy Modlin.
Manewry zorganizowało Stowarzyszenie Historyczne „Cytadela”. Miejscem ćwiczeń był przepiękny pod kątem historycznym obszar twierdzy Modlin. Termin sobotni 26.02 nie kolidował nikomu z codziennymi obowiązkami. Zakresem tematycznym ćwiczeń była musztra z bronią(chwyt za szyjkę oraz warunki użycia tej komendy, równoczesne operowanie bronią przy komendzie „na ramie broń”), służba wartownicza oraz działania w terenie. Z prywatnych powodów odbyliśmy tylko szkolenie z musztry gdyż musieliśmy jeszcze w sobotę wyjechać.

W ćwiczeniach nie przeszkadzała nam temperatura mocno ujemna. Marsz kilkukilometrowy spowodował u wielu małą zadyszkę i krople potu na skroniach.

Śmiało możemy powiedzieć, że warto było przyjechać i na kolejnych na pewno się stawimy.

Wyjazd do Modlina nie pokrzyżował reszty planów członków Stowarzyszenia, którzy zaplanowali także na ten weekend przygotowywania dalszej części ekspozycji w dawnych koszarach 10 pułku piechoty. Udało się pozyskać elementy podłoża pod wystawę za co chcemy podziękować Panu Grzegorzowi Pełce z Wydziału Inwestycji i remontów Urzędu Miasta Łowicza oraz Panu Dyrektorowi 1ZSP Dariuszowi Żywickiemu za pomoc logistyczną.

O dalszych działaniach będziemy informować na łamach portalu „dobroni” oraz w innych środkach masowego przekazu.

 


 

4.8
Oceń (12 głosów)

 

 

Manewry zimowe 2011 w Modlinie oraz inne działania „dziesiątaków”. - opinie i komentarze

jedrek89jedrek89
0
Panowie serdecznie chciałem podziękować że mogłem uczestniczyć w takich manewrach, człowiek dopiero teraz uświadamia sobie jakie ma braki... i motywuje się do podjęcia działań by zapobiec  a zarazem powiększać swój zakres wiedzy.Oby więcej takich spotkań było, pozdrawiam ciepło.
(2011-03-01 00:00)
prezioprezio
0
Podzielam uwagę przedmówcy-ćwiczyć ,ćwiczyć, ćwiczyć..i ciągle wychodzą jakieś braki... (2011-03-01 00:00)

skomentuj ten artykuł