Łowczówek oczami rekontruktora z Białorusi

/ 4 komentarzy / 16 zdjęć


Przyznam się że to była moja pierwsza rekonstrukcja Wielkiej wojny w okresie zimowym. Ale wszystko się udało i to bardzo dobrze. Historia Bitwy pod Łowczówkiem słabo znana nawet w Polsce. Rozmowiałem z kolegami z Warszawy, nazywałem to miasto i słyszałem odpowiedź: „A czy to Polska?”. Na Białorusi o tym w ogóle mało kto zna. Ale teraz, przez mój artykul na stronie „Prawdy Historycznej” mam nadzieje, że jednej z tych nieznanych stron historii Pierwszej wojny stanie mniej.

Bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom, szczególnie tym, które 19 grudnia „biegali” pod moim dowództwem i nacierali na autryjackie okopy. Pogoda? No nie bardzo zima, ale nie było źle.

W ogóle musze powiedzieć, że Polska naprawde robi dużo dla upomiętnienia wydażeń Pierwszej wojny światowej i to bardzo dobrze. Szczególny szacun dla Fundacji „Polona Militaris”.

Tu więcej zdjęc: http://www.istpravda.ru/bel/reconstructions/12434/

 


 

4.6
Oceń (9 głosów)

 

 

Łowczówek oczami rekontruktora z Białorusi - opinie i komentarze

FaZaFaZa
0
Ihar! A dzięki tobie wieści idą dalej w świat. Miło było w jednym szeregu walczyć. (2014-12-25 00:00)
slupski1slupski1
0
Ihar, dziękuję za przyjaźń i dobre słowa, jakie nas łączą zwłaszcza nad grobami naszych przodków przeciwko sobie zaszczutych. Nie mam zwyczaju komentować złośliwości lub bredni, ale wpis "петрушка вчера в 13:52" na "Ловчувек. Забытая битва Великой войны" skłania mnie do takiego wpisu. To właśnie my, tu na dole poprzez przyjaźnie międzynarodowe przyczyniamy się do łagodzenia tego, co za przeproszeniem spieprzą politycy tam na górze. A tym, którym oddajemy hołd niestety było dane ginąć w imieniu wielkich tamtych dni, którzy takie masy niewinnych młodych chłopców przeciwko sobie pchnęli. Bądźmy dobrej myśli i głowa do góry! (2014-12-25 00:00)
wojsportwojsport
0
brawo Szara Piechota (2014-12-29 00:00)
jos01jos01
0
Ihar witaj. Bardzo interesujący jest ten znaczek pamiątkowy z Łowczówka. Czy był on możliwy do kupienia na miejscu? Czy masz jakieś namiary na kogoś kto to wykonał? (2014-12-30 00:00)

skomentuj ten artykuł