Lekcja historii: Opłatek na obcej ziemi.


Klęska wrześniowa nie była końcem udziału Polaków w II wojnie światowej Tysiące polskich żołnierzy już w 1939 roku przez Rumunię, Włochy czy Jugosławię przedzierało się na zachód do sojuszniczej Francji i Anglii. Inni, po nawiązaniu ponownych stosunków dyplomatycznych z ZSRR zaciągali się masowo do formowanej armii generała Andersa. Obawiając się jednak czerwonego sojusznika, ewakuowali się oni do Iranu. W ten sposób daleko poza granicami swojej ojczyzny znalazły się setki tysięcy Polaków, w dalszym ciągu walczących z wrogiem. Przez prawie 6 lat obchodzili na obczyźnie swoje święta, w tym święta Bożego Narodzenia. 

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza na lekcje żywej  historii którą poprowadzi Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. W trakcie spotkania dowiemy się jak obchodzono Święta wśród żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, a także poznamy sylwetki i historię Polskich oddziałów, w tym Samodzielnej Brygady Spadochronowej czy II Korpusu, słynnych zdobywców Monte Cassino. 

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2016 roku w Sali 108 budynku Dydaktyczno-Administracyjn ym Wydziału Historii UW, o godzinie 18.30.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Kontakt do organizatora:
Sebastian Król 
Tel.: 504 057 091
e-mail: [email protected]


Portal www.dobroni.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2016-12-05

5
Oceń (2 głosów)

 


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

 

Lekcja historii: Opłatek na obcej ziemi. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu