Legia Polsko-Włoska - list werbunkowy


KOMMISSYA RZĄDZĄCA
DO OBYWATELÓW Y GENERAŁÓW
POSPOLITEGO RUSZENIA
* * *
NAPOLEON Wielki wchodząc na ziemię Polską , nim ją oswobodzić przedsięwziął , chciał się pierwej o Duchu Narodowym przekonać , chciał poznać czy godni jesteśmy bydź Polakami . Niech co Rycerstwo , mówił wielokrotnie , które waleczności swoiey dało tylokrotnie dowody , i dziś ku obronie powszechnej powstanie , niech widzę , iż chcąc żyć w niepodległości , gotowe jest w obronie iey ginąć. ……………………………………..
Niniejsza Odezwa przez W . Dyrektora Wojennego do Izb Administracyjnych Departamentów dla zwykłej Publikacji ma być przesłana.
Dan w Warszawie dnia 21Stycznia 1807 .

Zgadza się z oryginałem Podpisano

JÓZEF Xiążę PONIATO\WSKI STANISŁAW MAŁACHOWSKILIST WERBUNKOWY
* * *
W Twierdzy Nysa stacjonuje Legia Polsko- Włoska , która powstała z polskich żołnierzy przybyłych z Włoch do Nysy ze swoją pieśnią legionową . Jesteśmy jednostką , która kultywuje najszczytniejsze tradycje polskiego oręża . Nasi żołnierze są symbolem, który dał przykład, że wielkie potęgi zaborców nigdy nie mogą być pewne , że pokonały dumny naród polski . Przystąp do naszej jednostki i nie pozwól aby czyny tych żołnierzy zostały zapomniane .
Zgłoszenia proszę kierować na [email protected] , natomiast informacja o nas jest na WWW.twierdzanysa.pl , miejscowy kontakt 602 686 279 . Mogą powstawać odziały w całej Polsce. Jesteśmy przygotowani do organizowania wspólnych wyjazdów na inscenizacje wielkich bitew takich jak Raszyn, Pułtusk , Gdańsk , Nysa , Austerlitz i innych , gdzie będziemy jedną jednostką i zawsze spotkamy wspaniałą przygodę .

Podpisano

Komendant Twierdzy Nysa
Dowódca Legii Polsko-Włoskiej

Marek Szczerski

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Legia Polsko-Włoska - list werbunkowy - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł