Kryptonim wolność

/ 12 zdjęć


...mocno wilgotne, nieprzyjemne powietrze i wszechobecna mgła czyli ... już nie zima, ale jeszcze nie lato. W takich oto warunkach atmosferycznych przyszło nam, członkom TDH 57pp przemierzać w sobotni poranek drogę krajową Nr 308 do Kościana. Do miasta, w którym to właśnie 18 lutego 2017 roku miała miejsce kolejna już odsłona gry miejskiej "Kryptonim Wolność".

W trakcie tegorocznej edycji przyszło nam (nie pierwszy raz zresztą:) nadzorować misję "Posterunek/Dezerter". Nasza rola polegało na weryfikacji dokumentów, które miały przygotowane poszczególne grupy, zarówno na drużynę, jak i na "podstawionego" do bezpiecznego przeprowadzenia dezertera. Nieprawidłowo opracowana dokumentacja "paliła" misję.

Bardzo miło spędzony czas  w przesympatycznym towarzystwie innych grup "współorganizatorów". Do tego smaczny poczęstunek (pyszne bułki, grochówka, kawa i ciasto z cukierni ... bajka:)))  no i jeszcze, albo przede wszystkim walor edukacyjny związany z utrwalaniem wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego z roku 1918/19 powodują, że żadne zaproszenie do wzięcia udziału w grze miejskiej nigdy nie pozostało z naszej strony bez odpowiedzi.

Była to już szósta edycja, z roku na rok jest coraz więcej chętnych pragnących podjąć wyzwanie (mieszkańców nie tylko z Kościana czy z okolic miasta, ale także z innych miejscowości Wielkopolski) co
świadczy, że jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla Ciebie Wojtek, życzymy dalszej wytrwałości i cierpliwości przy realizacji kolejnych projektów:)

 


 

5
Oceń (1 głosów)

 

 

Kryptonim wolność - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł