KOMPLEKS RIESE - OSÓWKA & WŁODARZ KAMERĄ FUDEXFILM

/ 5 komentarzy / 13 zdjęć


Kompleks 'Riese', 'Olbrzym', Włodarz, Walim, Osówka, Rzeczka, Soboń, Góry Sowie, tajemnicze podziemne kompleksy - te nazwy słyszał prawie każdy pasjonat militariów i historii. Można o tym poczytać w różnych publikacjach i pooglądać filmy i relacje. Ale jednak gdy się człowiek tam znajdzie osobiście, to nabiera do tych wszystkich informacji i miejsc zupełnie innego dystansu, mając w świadomości co się tu wydarzyło i ile osób poniosło tu śmierć kilkadziesiąt lat temu.
W uzupełnieniu niedawnych relacji zamieszczonych na portalu, zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, który nagrałem w ubiegłym roku w podziemnym mieście Osówka i kompleksie Włodarz. Zbliża się okres wyjazdów, urlopów i wojaży wakacyjnych, więc może tym filmikiem zachęcę kogoś do zaplanowania wyjazdu w Góry Sowie i zwiedzenia tych niesamowitych miejsc.
Zapraszam na film.

 


 

4.9
Oceń (17 głosów)

 

 

KOMPLEKS RIESE - OSÓWKA & WŁODARZ KAMERĄ FUDEXFILM - opinie i komentarze

InkwizytorInkwizytor
0
Panie Piotrze film interesujący jak zawsze. A jak ktoś chce ponarzekać że światło nie wszędzie jest dobre i nie wszystko widać to gwarantuje że tam jest tak ciemno jak w d... i latarka czy te lampy to oświetlenie punktowe które w rzeczywistości nic nie daje. Żeby zobaczyć wszystko co wchodziło w skład "kompleksu Riese" potrzeba więcej niż tydzień bo w okolicach jest też wiele innych ciekawych miejsc. Mój 10-dniowy pobyt dwa lata temu to i tak było mało bo wszystkiego nie zwiedziłem. Kiedyś znów się tam wybiorę ale na razie mam trochę inne plany. (2012-04-15 00:00)
Stary KojotStary Kojot
0
Prawie jak Indiana Jones w świątyni przeznaczenia...:))) Super!!! (2012-04-15 00:00)
-wojtas1000--wojtas1000-
0
Sztolnie to jedno, ale do kompleksu Riese należało bądź miało wpływ na rozwój wiele innych obiektów. Mieszkam w Górach Sowich, wszystkie sztolnie są mi znane, ale jest ogrom zapomnianych obiektów tych mniejszych i większych np. kilkaset metrów od domu mam fundamenty baraków, była to filia prawdopodobnie obozu Gross Rosen, jednak nigdy w żadnym artykule o tym nie przeczytałem (2012-04-15 00:00)
termisantermisan
0
brawo, brawo!! (2012-04-17 00:00)
AuthorAuthor
0
Byłem . fajna sprawa tylko szkoda że urodziła się w chorym umyśle !!!!! (2012-10-13 00:00)

skomentuj ten artykuł