IV Odyseja Historyczna, Kutno - oczyma pruskich Jegrów...

/ 7 komentarzy / 30 zdjęć


IV Odyseja Historyczna w Kutnie. Jak to ktoś juz napisał, Odyseja, to stan umysłu.
Tam każdy może z każdym... Może to troche perwersyjne, ale tak tam właśnie jest. Mnogość epok historycznych jest wprost proporcjonalna do tzw 'przyjaznych ognisk'. Każdy może porozmawiać z każdym, wszyscy rekonstruktorzy chętnie dzielili sie swoimi doświadczeniami, prezentowali swoje wyposażenie, uzbrojenie. Można było popróbować zarówno strzelania jak i wyrobów domowych, zgodnych z epoką. I to WSZYSTKICH wyrobów domowych, że tak sie wyrażę...

Może trochę chaotycznie były rozmieszczone obozowiska, ale to w naszych warunkach można wybaczyć. Organizator do końca nie jest pewien, kto przyjedzie NA PEWNO, pomimo wcześniejszego zgłoszenia.
Generalnie tłoku nie było, nawet w kolejce po jedzenie, jakaś taka kultura była...

Tojtojów pod dostatkiem, nawet prysznice były. Czegóż chcieć więcej...
Niekwestionowanym plusem jest panująca na zlocie atmosfera. Jakby wszyscy sie umówili, że przyjechali sie fajnie bawić, bez zadęcia, bez niepotrzebnej spinki i udowadniania komukolwiek czegokolwiek.

Kolegowanie sie trwało do rana, mozna było od ogniska do ogniska wędrować z kubkiem wina, którego w zasadzie NIGDY nie brakło. Czasami jakiś 'Błędny Rycerz' poszukiwał Straconego Czasu, jak to na takich imprezach...
A kiedy nastąpił Melanż Ostateczny i Odyseja poleciała w Kosmos...tego opowiedzieć się nie da, to trzeba przeżyć...
Tak jak nocny pokaz dziewcząt tańczących z pochodniami...

Za rok także chętnie przyjedziemy!

Fotki: Małgorzata Fornalska-Kwiecińska
Jager von Sell

 


 

4.9
Oceń (12 głosów)

 

 

IV Odyseja Historyczna, Kutno - oczyma pruskich Jegrów... - opinie i komentarze

LehuLehu
0
Wg mnie świetna impreza, bardzo fajnie, że jest duża różnorodność epok. Za rok pojadę na cały weekend :) (2013-07-22 00:00)
zsirazsira
0
Zgadzam się w pełni z Lehu. Trzeba podkreślic duży wysiłek organizatorów którzy robili wszystko aby wszyscy     byli zadowoleni zarówno rekonstruktorzy jak i publiczność która dopisała.
(2013-07-23 00:00)
FaZaFaZa
0
I tak jak Andrzej dał w opisie. Wszystko było. A Pruscy Jegrzy to ładnie się nauczyli rytmicznie bujać karabinami w rytm muzyki. Pozdrawiam kolegów! (2013-07-23 00:00)
blue savageblue savage
0
Miło było spotkać kolegę Steinera i wreszcie osobiście trochę pogadać :) Pozdrawiam. (2013-07-23 00:00)
Stary KojotStary Kojot
0
Z pleżerem...!!!

Impreza w Kutnie staje sie takim naszym małym Detling...
(2013-07-23 00:00)
HeniuHeniu
0
Artykuł idealnie przedstawia obraz imprezy. Biorąc udział w Odysei Kosmicznej i przedstawiając swą sylwetkę w dość zabawny sposób nie tylko dobrze się bawiłem ale miałem w tym ukryty cel. Pokazanie tego ,że można doskonale się bawić ,ponad wszelkimi podziałami. I tak właśnie było. Dość już wojny polsko -polskiej w środowisku rekonstrukcyjnym ,dość opluwania się na forach i Internecie ,dosyć patrzenia na siebie bykiem , udowadniania komukolwiek czegokolwiek. Kutno pokazało ,że można. W ostatnich latach źle się działo w tych środowiskach ,podziały ,rozpady i poróżnienia . Przecież nie o to chodzi ! Brak kompromisów ,umiejętności rozmowy czy współpracy, powodowały zapaści . Kutno wyznaczyło nowy kierunek . Wszystko co złe samo się wyeliminuje. Nie zmarnujmy tego! (2013-07-23 00:00)
szakalszakal
0
Ja również chętnie tam wrócę!!!!!! Andrzeju świetnie to ująłeś. POzdrawiam i do zobaczenia . (2013-07-25 00:00)

skomentuj ten artykuł