IV edycja Gry Miejskiej

/ 7 zdjęć


... 18 misji do zrealizowania, ponad 200 uczestników w 30 kilku grupach to tylko niektóre ze statystyk dotyczących IV edycji Gry Miejskiej "Kryptonim Wolność", która w ostatnią sobotę, tj. 21 lutego 2015 roku odbyła się w Kościanie.

I tym razem z wielką przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia, aby w ten słoneczny dzień współuczestniczyć w obsłudze wydarzenia związanego z 96. rocznicą podpisania pokoju w Trewirze. Podobnie jak w ubiegłym roku, tyle tylko, że w trochę innej scenerii przypadła nam Misja 6. "Dezerter – przemarsz z kierunku most ul. Piłsudskiego do Saskia Cafe". Spośród przybyłych tego dnia do Kościana strzelców i rekrutów TDH57pp została wydzielona trójka pełniąca rolę dezerterów, gdzie pozostałych 4 członków pełniło rolę pruskiego patrolu. Zadanie dla uczestników Misji 6. było proste: przeprowadzić dezertera z punktu a do punktu b, najlepiej bez styczności z pruskim patrolem... dwukrotnie wykrzyknięte "halt" z wystrzałem ostrzegawczym ze strony pruskiego patrolu wiązało się ze "spaleniem" misji i stratą 2 punktów z puli przewidzianej dla zadania numer 6.

Nieraz i nie dwa, ku zaskoczeniu mieszkańców niosło się ulicami Kościana echo podkutych butów pruskich żołnierzy, którzy właśnie realizowali pościg za jedną z grup uczestniczących w zabawie. Mnóstwo przyjemności dla ścigających, trochę mniej dla uciekających ... i tak jedna grupa po drugiej aż do 16.

Szczere gratulacje dla Organizatorów za pomysł, za chęci i za wzorową organizację przedsięwzięcia. Wszystko (łącznie z pogodą) było w jak najlepszym porządku. Tak trzymać!!! ... i wierzę, że do zobaczenia za rok, podczas V edycji:)

 


 

5
Oceń (4 głosów)

 

 

IV edycja Gry Miejskiej - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł