IV Bieg Cichociemnych w Sochaczewie

/ 2 komentarzy / 15 zdjęć


IV Bieg Cichociemnych w Sochaczewie przeszedł do historii. To było wspaniałe biegowe wydarzenie! Jak i temat zaszczytny.  Patronat nad IV Biegiem Cichociemnych objął Inspektor Wojsk Specjalnych - płk Krzysztof Banaszek. I jak na Wojska Specjalne, trasa była niezwykle wymagająca. Nie potrzeba było ustawiać nudnych ścian czy ramp, rzeka Bzura i jej brzegi, raz  strome i śliskie  innym razem błotniste, porośnięte trzcinami - zrobiły swoje. 


Do wyboru były dwa dystanse, 6 i 12 kilometrów. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale jedna z dziennikarek radiowych mówiła coś, że te 6 km, to ma 7,800...

Ładnym zwyczajem było odśpiewanie hymnu przed startem. Na innych biegach raczej niespotykane.

Było klika sztucznych przeszkód, w sumie tak dla fanu i zabawy. Było kryterium uliczne ok 1,5 km, żeby już na początku rozciągnąć peleton. Potem już tylko trzciny, woda i błoto.


Z mojej strony, jako uczestnika kolejnej już edycji biegu, ślę duże słowa uznania dla Organizatorów!!!

Trasa baaardzo wymagająca, dająca dużo frajdy ale i satysfakcji. Z roku na rok, coraz ciekawsza. Aż się prosi, żeby dodać trochę wojskowego "sznytu". Np dodać kategorię "Ultra" z gumowym Kałaszem i 10 kg piachu w plecaku. Widać, że impreza ma potencjał, że rozrasta sie z każdą edycją. Nie trzeba trasy pompować sztucznymi przeszkodami, trzeba tylko umiejętnie wykorzystać teren. I to udało sie Organizatorom Biegu Cichociemnych! Brawo!

Rok temu biegaczy było coś ok 200. W tym roku listy startowe zamknięto po osiągnięciu pół tysiąca zgłoszeń! I ta atmosfera radochy, zabawy, wspólnego wysiłku i wzajemnej pomocy.


Organizator poszedł w stronę bliższą Biegowi Katorżnika, co akurat mnie się bardzo podoba (ściany są nudne), błoto i woda potrafią zmęczyć dostatecznie...

W roku przyszłym Bieg Cichociemnych w Sochaczewie (Socho lub Soczi, jak kto woli...), to pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów biegów przełajowych z przeszkodami.

Tu oddzielna klasyfikacja była np dla służb mundurowych, wojska, straży pożarnej. A było paru znajomków m. in z Lidzbarskiego Pułku Rozpoznawczego.


Rekonstruktorzy działający przy sochaczewskim Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą zaprezentowali umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, z których rekrutowano Cichociemnych.


Kolejna relacja z Biegu Cichociemnych już za rok...!


Mój tegoroczny wynik (50 lat):

Dystans 6 km

Czas 2 h, 00 min, 45 sek

Miejsce 66 na 195 uczestników (kategoria Open)

Miejsce 58 na 119, w kategorii mężczyzn. 


 

5
Oceń (3 głosów)

 

 

IV Bieg Cichociemnych w Sochaczewie - opinie i komentarze

canti80canti80
0
... widzę Panie Andrzeju, że nie zwalnia Pan tempa, super sprawa. Gratuluję wyniku i życzę powodzenia w kolejnych. (2017-06-28 11:53)
Stary KojotStary Kojot
0
Bardzo dziękuję! Trochę żałuję, że ciągle sam... Ale może w przyszłym roku coś się zmieni w tej materii... :) (2017-06-28 18:13)

skomentuj ten artykuł