III Zlot Kolekcjonerów Broni - Fort VI Poznań

/ 9 zdjęć


III Zlot Kolekcjonerów Broni
9-10.06.2018, Fort VI, Poznań

Miło nam poinformować o III Zlocie Kolekcjonerów Broni w Poznaniu, który odbędzie się na terenie Fortu VI (ul. Lutycka 115 – koniec ul. Dojazd) w dniach 9-10 czerwca 2018 roku.

Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu jest odpowiedzią na zainteresowanie środowisk kolekcjonerskich i społeczeństwa tą tematyką i ma charakter imprezy otwartej.

Wezmą w niej udział kolekcjonerzy rozmaitej broni, obejmując  historyczną i współczesną broń palną, broń białą, myśliwską, gazową, pneumatyczną, czarnoprochową, wyposażenie wojskowe, repliki broni, przedmioty związane z technikami walki, odznaczenia i emblematy, książki, pojazdy wojskowe. Bez broni masowego rażenia.

Wśród licznych eksponatów, które będzie można obejrzeć podczas Zlotu, są: największy strzelający rewolwer na świecie, ważący 45 kg i wpisany do księgi rekordów Guinnessa, skonstruowany przez Ryszarda Tobysa, karabin Maroszka, złoty Kałasznikow, legendarne pistolety Vis Yeti, niemieckie karabiny maszynowe z I i II Wojny Światowej, kolekcja Luger’ów Parabellum P-08, Mauser C-96 z Czerwoną Dziewiątką, niemiecki karabin samopowtarzalny Gew41(W), karabiny AK-47 w różnych odmianach i wiele innej, nie tylko palnej broni historycznej
i współczesnej.

Między wieloma ciekawostkami, znajdą się też karabiny i pistolety odkupione z magazynów łódzkiej filmówki, które począwszy od lat powojennych używane były przy realizacji wielu znanych i lubianych polskich filmów i seriali.

Angielski lekki karabin maszynowy Bren MK I z 1939r., pozostawiony na plaży Dunkierki przez wycofujące się jednostki brytyjskie, który użyto przy kręceniu scen w filmie "Jak rozpętałem II wojnę światową" z Marianem Kociniakiem.

Innymi filmowymi bohaterami są niemiecki karabinek szturmowy MP43 oraz angielski peem Lanchester MKI wyprodukowany na początku II wojny. Używano ich na planie serialu "Czterej Pancerni i Pies.

Część eksponatów związanych z filmem stanowią też, dwie słynne Parabelki, czyli pistolety P08, broń ta, mimo swej archaicznej konstrukcji, była używana w niemieckiej armii przez 40 lat, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pistoletów na świecie. Na Zlocie Kolekcjonerów zobaczymy certyfikowane egzemplarze wykorzystane w "Stawce większej niż życie" oraz w "Czterech Pancernych i Pies"

Podczas Zlotu odbędą się także inscenizacje historyczne i dioramy, będzie można objechać fosę fortu zabytkowymi pojazdami wojskowymi, czynna będzie strzelnica pneumatyczna i laserowy symulator strzelania. Przygotowaliśmy tez atrakcje dla najmłodszych.

Podczas ubiegłorocznej edycji kolekcjonerzy prezentowali ponad 750 egzemplarzy broni palnej.

Wstęp dla Publiczności w sobotę 9 czerwca w godzinach 10-18 a w niedzielę 10 czerwca w godzinach 10-16. Bilety wstępu 6 zł dla osób do 16 roku życia, 12 zł pozostałe.

Zapraszamy do odwiedzenia nas z całymi rodzinami. Przygotowaliśmy zaplecze gastronomiczne, wojskową grochówkę, food truck z zapiekankami i zakręconymi frytkami, lody, napoje i tradycyjnie, specjalnie uwarzone na tą okazję piwo „Kolekcjoner”

Więcej informacji:
www.fortpoznan.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/events/192509861512349/

 

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Zbrojownia
FortPoznan.pl

Kontakt do organizatora:
Marcin Walkowiak  501 44 55 66
[email protected]

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2018-06-09 godz. 10:00
  • Miejsce: 
    Poznań
  • Organizator: 
    Fortpoznan.pl, Stowarzyszenie Zbrojownia

5
Oceń (1 głosów)

 

Lokalizacja


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

 

III Zlot Kolekcjonerów Broni - Fort VI Poznań - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu