III Spotkanie Integracyjne GRH Twierdza Osowiec 16 - 17.03.2013r.

/ 3 zdjęć


Marcowe spotkania integracyjne w okolicach Twierdzy Osowiec na które zapraszamy zaprzyjaźnione Grupy Rekonstrukcji Historycznej stały się już tradycją. Nie inaczej było w tym roku. Mimo, że zima uparcie nie chciała opuścić tych stron, to przynajmniej okazała się łaskawa dla naszych gości witając ich słońcem i niewielkim mrozem.

16 maja 2013r. przed bramę jednostki wojskowej w Osowcu - Twierdzy przybyli przedstawiciele: KGRH „Kresy” z Białegostoku w barwach 10 Pułku Ułanów Litewskich, GRH 9 Pułku Strzelców Konnych z Grajewa, GR Pułku Ułanów Karpackich z Białegostoku i oczywiście GR Centralnej Szkoły Podoficerskiej KOP z Twierdzy Osowiec. Największym zaskoczeniem było przybycie na spotkanie Wilczura, członka honorowego naszej Grupy, który przyjechał aż ze Stargardu Szczecińskiego. Nieco później dotarli również koledzy z Chorągwi Komputowej Stefana Czarnieckiego.

Spotkanie rozpoczęliśmy zwiedzaniem Fortu I Twierdzy Osowiec i tu chyba nawet stałych bywalców udało nam się zaskoczyć pewnymi nowościami. Mimo mrozu wędrowaliśmy po zakamarkach Fortu blisko 3 godziny. Kolegom z 9 PSK dziękujemy za pamięć i przywiezienie zniczy pod nasz pomnik.

Następnie przenieśliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego „Łosiowy Kąt” w Wólce Piasecznej, gdzie po rozgrzaniu się gorącą zupą można było oficjalnie rozpocząć spotkanie. Po raz pierwszy zostały wręczone tytuły „Przyjaciela Grupy Rekonstrukcyjnej CSP KOP” a otrzymali je koledzy z Chorągwi Komputowej i Pułku Ułanów Karpackich. Był czas na wystąpienia okolicznościowe i pochwalenie się tym, co w każdej z Grup aktualnie słychać.

I tak przy śpiewach, toastach i zastawionym stole biesiadowaliśmy do .... czy to ważne? Najważniejsze, że w niedzielę mimo nieco ciężkich głów wszyscy zgodnie twierdzili, że zabawa była przednia.

Więcej zdjęć w „Galerii” na stronie: www.kop.dobroni.pl.

 


 

5
Oceń (3 głosów)

 

 

III Spotkanie Integracyjne GRH Twierdza Osowiec 16 - 17.03.2013r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł