III Podlaski Piknik Militarny - Misja Wschód

/ 5 komentarzy

O zlocie
Odgłosy wybuchów, świst kul, rżenie kawaleryjskich koni, warkot silników ciężkiego sprzętu wojskowego, kurz i setki rekonstruktorów w mundurach z różnych epok!
To już trzeci Zlot Grup Rekonstrukcyjnych i Pojazdów Militarnych
„Misja Wschód” w Ogrodniczkach k. Supraśla!
30 maja – 2 czerwca 2013
Jak w latach poprzednich zapraszamy grupy rekonstrukcyjne, rekonstruktorów, miłośników historii ich rodziny do uczestnictwa w pikniku.
Wszystkim uczestnikom zapewniamy:
drewno (żerdzie) do budowy dioram;
woda pitna przez cały czas trwania pikniku;
częściowy zwrot kosztów dojazdów, po wcześniejszym uzgodnieniu;
częściowy zwrot kosztów transportu pojazdów i eksponatów, po wcześniejszym uzgodnieniu;
zaplecze sanitarne;
identyfikator, koszulka i smycz piknikowa.
Każda z Grup Rekonstrukcyjnych, bierze udział w konkursie na Najlepszą Dioramę. Dioramy będą oceniane w tajnym głosowaniu przez dowódców Grup Rekonstrukcyjnych biorących udział w konkursie.
Nagrody:
I miejsce – 3 000zł
II miejsce – 2 000zł
III miejsce – 1 000zł
W czasie pikniku planowane są rekonstrukcje:
Powstanie Styczniowe – 150 rocznica;
Kampanii wrześniowej 1939 r.
Wojna w Afganistanie z lat 80;
Główna rekonstrukcja – front wschodni 1944
Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu powyższych rekonstrukcji Grupy Rekonstrukcyjne zajmujące się tymi okresami historii
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami zlotu na http://piknikmilitarny.pl/zlot-regulaminy.html, przesyłania zgłoszeń do dnia 06.05.2013r. (na oryginalnym formularzu) i kontaktu z koordynatorami od grup rekonstrukcyjnych : [email protected] lub pod telefonami: 606294139 (Krzysiek), 797125091 (Andrzej-ZĄBEK)

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2013-06-01
  • Organizator: 
    Stowarzyszenie Czemu By Nie

4.9
Oceń (10 głosów)

 

Lokalizacja


 

III Podlaski Piknik Militarny - Misja Wschód - opinie i komentarze

FaZaFaZa
0
Z tamtego roku mam miłe wspomnienia z Pikniku Podlaskiego. Klimat jest tam wspaniały a tereny poligonowe (piachy, lasy, góry, woda) dają temu tło. Rywalizacja GRH swoimi dioramami daje wiele ciekawych widoków. (2013-02-20 00:00)
LeszekMLeszekM
0
I nie ma komarów !!! pomimo że w koło las . A tak na poważnie to dodatkową atrakcją jest pobliski Supraśl ,największe w Polsce muzeum ikon a przewodnika można słuchać godzinami obejście 45 min wydaje się byś chwilą . Samo miasteczko jest bardzo ciekawe i czyste ,warto się wybrać wieczorem do miejscowych knajpek super jedzonko na długo pozostawia w pamięci smaki Podlasia . Z ciekawością oglądali mój carski uniform miejscowi zakonnicy Prawosławni podobno już 90 lat takiego wojska tu nie było a na powitanie lepiej powiedzieć " priwiet " niż dzień dobry . Trafić na spektakl teatru " Wierszalin " raczej nie ma szans ale warto obejrzeć jego siedzibę . (2013-02-22 00:00)
st wachmistrzst wachmistrz
0
GRH 9 PSK będzie obecna. Będzie nam bardzo miło spędzić z wami te cztery dni. Jestem pewien że atmosfera będzie równie wspaniała jak w poprzedniej edycji "MW". Nasza grupa jedzie w pełnym składzie i "uzbrojona po zęby", jako laureaci konkursu na najlepszą dioramę w imieniu Grupy życzę wszystkim zwycięstwa w tegorocznych zmaganiach o to trofeum. Pozdrawiam, Jacek. (2013-05-15 00:00)
Is3Is3
0
Proszę inne grupy, postarajcie się zabrać swoje telefony polowe (najlepiej sprawne, jak nie to je ponaprawiamy), będę wystawiał stanowisko łączności z centralką polową , może uda się kilka grup spiąć w jedną sieć :) (2013-05-19 00:00)
JohnyJohny
0
...miała być tematyka II wojenna, ale jednak będzie wcześniej... do zobaczenia na zlocie ! (2013-05-27 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu