II Piknik Militarny Krokowa 2009

/ 4 zdjęć


W dniach 17-19.07.2009r. br. w miejscowości Parszczyce, gmina Krokowa Stowarzyszenie Militarni Trójmiasto organizuje drugą imprezę plenerową „ II Piknik Militarny Krokowa 2009”.

Tak jak w 2008, przewodnim celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie wszystkim zainteresowanym sprzętu wojskowego oraz jego możliwości – głównie trakcyjnych. Na terenie prywatnej żwirowni, zamienionej na swoisty „autodrom”, wytyczone zostaną trasy po których poruszać się będą pojazdy wojskowe w tym gąsienicowe, wożąc w miarę swoich możliwości wszystkich chętnych gości. Na terenie całego Pikniku będzie można uczestniczyć w innych atrakcjach – od zwiedzania wojskowego „parku maszynowego”, zabawienia swoich pociech w ogródku dla dzieci, spróbowania swoich sił na strzelnicy sportowej, po zakupy na stoiskach z gadżetami paramilitarnymi a także posłuchaniu lokalnych zespołów rockowych.

Przygotowana zostanie historyczna wystawa plenerowa poświęcona żołnierzom Wojska Polskiego walczącym o ziemie Polskie w latach 1939 - 1945 na różnych frontach świata – co w szczególny sposób będzie upamiętniać 70-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Można będzie wejść i zobaczyć zaaranżowane stanowiska bojowe okresu II Wojny Światowej wraz z rekonstruktorami, prezentującymi mundury historyczne, sprzęt oraz uzbrojenie formacji z tamtego okresu w tym artylerię i pojazdy wojskowe. Namacalna lekcja historii już nie pierwszy raz w Polsce sprawdziła swoją skuteczność w oddziaływaniu na wyobraźnię i pamięć zwiedzających !. Planujemy również konkursy z udziałem kierowców pojazdów wojskowych a także umundurowanych rekonstruktorów. Wszystkich zainteresowanych historią zmagań wojennych naszego regionu jak i miłośników sprzętu pancernego oraz artylerii – serdecznie zapraszamy na „II piknik militarny Krokowa 2009”.

Informujemy, że na południu Polski, w tym samym czasie jest organizowany II Zlot Grup Rekonstrukcyjnych i wojskowych pojazdów historycznych 'Strefa militarna 2009' , który jest organizowany przez naszych przyjaciół. Informacje na temat tej imprezy znajdziecie na stronie : http://www.strefamilitarna.info/ . Nie traktujemy przedsięwzięć jako „konkurencji” i Was też o to prosimy !. Pomimo dużej odległości, będziemy się z wami łączyć i dzielić wrażeniami z „pola bitwy” !.


INFORMACJE:

1. Rozpoczęcie oficjalne zaplanowane jest na sobotę 18.07.2009r. na godzinę 10.00, zakończenie niedziela 19.07.2009r. godzina 18.00.. Osoby zgłoszone i zaakceptowane przez Organizatorów mają status „UCZESTNIKA”, pozostałe osoby są naszymi „Gośćmi'. Autodrom i Dioramy w stanie surowym będą przygotowane w czwartek 16.07.2009r. i od tego dnia Wszyscy zgłoszeni Uczestnicy mogą rozbijać obozowiska i dopieszczać miejsca prezentacji. Nocleg we własnym zakresie ( wyznaczone pole namiotowe lub Diorama ).
2. Zapraszamy Grupy Rekonstrukcyjne do prezentacji swoich kolekcji na przygotowanych pod Was Dioramach. Chętnych do prezentacji – prosimy o nadsyłanie na adres : [email protected] informacji o Grupie w tym: danych kontaktowych osoby odpowiedzialnej za grupę, składu osobowego oraz czym się zajmujecie i co proponujecie zaprezentować na Dioramie ( w tym projekt stanowiska ). Na Wasze życzenie – wykopiemy stanowisko w kwadracie nie większym jak 4x4 metry 1,5 w głąb a także zapewnimy deski szalunkowe. Ilość zgłoszonych uczestników z grupy nie może przekraczać 12-stu osób. Osoby towarzyszące ( w cywilkach ) nie są uczestnikami a gośćmi. Stanowisko będzie w stanie surowym – do „dopieszczenia” przez zainteresowanych i będzie połączone z sąsiednimi, okopem o przekroju 1,5 x 1,5m. Uczestnictwo bezpłatne, zapewniamy ciepłe posiłki w dniach 17- 19.07.2008r, nie zwracamy kosztów dojazdu. Bliższe informacje w bezpośredniej korespondencji.
3. Zapraszamy właścicieli sprzętów militarnych – wszelkiego „gatunku” do prezentacji Swoich Maszyn a także do prób terenowych na przygotowanym „autodromie”. Nie zwracamy kosztów dojazdu, uczestnictwo bezpłatne, osobom zgłoszonym w dniach 17-19.07.2009r. zapewniamy ciepły posiłek. Dokładne zasady uczestnictwa zostaną omówione po Waszym kontakcie na adres : [email protected] . Prosimy o informację – dane zgłaszającego i właściciela, rodzaj i markę sprzętu, ilość potrzebnego miejsca do parkowania ( wymiary i waga zestawu ) a także możliwości – pomysły prezentacji.
4. regulamin „Pikniku Militarnego Krokowa 2009” wkrótce pojawi się na stronie www.militarni-trojmiasto.pl
5. W 2008 roku kuchnie polową nadzorowało Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych – serdecznie zapraszamy Was do pomocy w gotowaniu i w tym roku – liczymy na Was !. Prosimy też na pomoc innych mundurowych śmiałków – zamierzamy uruchomić dwie kuchnie a tu będzie nie lada okazja sprawdzić się we wspólnym celu !.

a. Opiekunem całego Pikniku jest Marcin Talaśka „Dzimi” [email protected] .
b. Koordynatorem właścicieli pojazdów i sprzętu militarnego jest ADAM MAKOSIEWICZ „Makoś” – [email protected] .
c. Koordynatorem grup rekonstrukcyjnych jest MICHAŁ WIERZBICKI „Stopczyk” – [email protected] .
d. Wszyscy wymienieni są na równych uprawnieniach co do nadzoru nad przebiegiem imprezy. Inne osoby funkcyjne zostaną wymienione w regulaminie. Kontakt telefoniczny – będzie udostępniany po wcześniejszym Waszym zgłoszeniu na w/w skrzynki pocztowe e-mail.Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy SMT

 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

II Piknik Militarny Krokowa 2009 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł