Hale namiotowe jako rozwiązanie dla wojska


Łatwość montażu i demontażu, mobilność, odporność na zmienne warunki atmosferyczne, a przy tym niższe koszty eksploatacji niż w przypadku budynków stacjonarnych – hale namiotowe z powodzeniem sprawdzają się jako obiekty militarne.

 

Rynek hal namiotowych rozwija się dynamicznie, wychodząc obecnie daleko poza sektor usług eventowych. Wykorzystywane w aktywnej służbie wojskowej przez szwedzkie, kanadyjskie i amerykańskie siły zbrojne hale namiotowe z powodzeniem zastępują militarne budynki stacjonarne, stając się tymczasowymi poligonami, warsztatami czy hangarami. 

 

Hale namiotowe – solidne i wytrzymałe 

 

Jedną z największych zalet hal namiotowych jest ich mobilność. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym przy ich produkcji są łatwe w montażu i demontażu, a przy tym lekkie, co sprawia, że w razie potrzeby mogą zostać szybko przeniesione w inne, dogodniejsze miejsce. To bardzo ważne, gdy mowa o konstrukcjach wykorzystywanych do celów wojskowych. – Hale namiotowe są nie tylko wytrzymałe, lecz także wyjątkowo odporne na zmienne warunki atmosferyczne – zauważa Rafał Fuhrmann z firmy TENT, zajmującej się wynajmem hal namiotowych i magazynowych. – Ich powierzchnię oraz wysokość ścian bocznych dopasowuje się do indywidualnych wymagań klienta. Dodatkowo, w każdej chwili można wyposażyć je w klimatyzację, ogrzewanie, systemy wentylacyjne, elektryczność, a nawet systemy przeciwpożarowe i czujniki dymu, dzięki czemu idealnie sprawdzają się jako obiekty militarne. Warto też zauważyć, że hale namiotowe są znacznie tańsze w eksploatacji niż budynki stacjonarne, nie tylko w kwestii wynajmu czy zakupu. Materiał, z którego wykonane jest poszycie namiotu, przepuszcza większość światła dziennego, zmniejszając tym samym potrzebę korzystania za dnia ze światła sztucznego, co w rezultacie prowadzi do redukcji kosztów energii.

 

Hangary wojskowe, warsztaty, poligony

Przestrzeń wewnętrzna hali namiotowych nie jest ograniczona żadnymi ściankami czy kolumnami, co stwarza nieograniczone możliwości wykorzystania ich do celów wojskowych. Hale sprawdzą się jako tymczasowe poligony do ćwiczeń wojskowych, warsztaty, hale do platform przeładunkowych, magazyny, hangary dla samolotów i helikopterów oraz pojazdów wojskowych, a w razie potrzeby – jako schrony dla żołnierzy czy ludności cywilnej.

 

Wszechstronne, wytrzymałe, a przy tym łatwe w montażu i demontażu hale namiotowe są idealną odpowiedzią na potrzeby wojska.

 


 

5
Oceń (1 głosów)

 

 

Hale namiotowe jako rozwiązanie dla wojska - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł