Helen`s Bay - Co. Down - NORTHERN IRELAND

/ 60 zdjęć


Dni Otwarte GREY POINT FORT 1904 , czyli … GREY POINT FORT RAZ JESZCZE
7. oraz 8. Lipca 2012 r. w nadmorskiej miejscowości Helen`s Bay w Irlandii Płn.w Grey Point Fort odbył się piknik militarny pod nazwą „ GREY POINT FORT 1904 – Opening Days „
Dwudniowa impreza militarna zgromadziła liczną grupę miłośników żywej historii .
Zaprezentowano umundurowanie i wyposażenie żołnierza brytyjskiego i niemieckiego z okresu II Wojny Światowej oraz oryginalne eksponaty i broń z okresu I jak i II wojny światowej.
Muzeum znajdujące się w byłych magazynach fortu znakomicie oddawało klimat tamtych czasów , prezentując historyczne eksponaty rodem z lat 40.
Manekiny ubrane w oryginalne eksponaty z epoki doskonale uzupełniały wnętrza strzegąc tajemnic Fortu 1904.
Doskonale zaaranżowane wnętrze szpitala polowego prezentowało pełne realizmu sceny cierpienia żołnierza i troski o życie , podczas wojennej pożogi.
Miłym akcentem zgromadzonej kolekcji była drewniana tabliczka z polskim orłem w koronie i napisem 16 TANK TRANSPORTER SQUADRON THE ROYAL LOGISTIC CORPS.
Można było również zapoznać się z wyposażeniem i umundurowaniem żołnierzy sił amerykańskich z czasów wojny wietnamskiej i nie tylko.
Licznie przybyła grupa pasjonatów z klubu UMVC ( Ulster Military Vehicle Club ) zaprezentowała pieczołowicie odrestaurowane pojazdy wojskowe z lat 40. ( m.in. ciężarówki marki BEDFORD – w tym wojskowy pojazd straży pożarnej , ciężarowe i terenowe LAND ROVERy , oraz podobne pojazdy z czasów współczesnych.
Bardzo miło było odwiedzić po raz kolejny bardzo ciekawy obiekt militarny zlokalizowany na terytorium Irlandii Płn.
Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia tego bardzo ciekawego i intrygującego miejsca.
BARTOSZ SZYMCZAK

 


 

4.4
Oceń (9 głosów)

 

Lokalizacja

 

Helen`s Bay - Co. Down - NORTHERN IRELAND - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu