Gra Miejska Zbąszyń

/ 3 komentarzy / 18 zdjęć


Jeszcze nie opadł kurz z ostatnich aktywności związanych z Dniem Niepodległości a już w ostatnią sobotę tj. 18 listopada, reprezentując Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57 Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii pojawiliśmy się w Zbąszyniu współorganizując wraz ze Stowarzyszeniem "Patriotyczny Zbąszyń" i Gminą Zbąszyń Grę Miejską "Zbąszyńska Niepodległa 2".

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi grupami rekonstruktorów przygotowaliśmy 7 misji: DEZERTER, ZAPOMNIANE ZABAWY, WRZEŚNIOWY CKM, SZMUGIEL, MOST, OPEL, WIĘZIEŃ UB. Wszystkie zadania do zrealizowania przez 13 drużyn (5-7 osobowych, 12 szkolnych i 1 rodzinnej) "na świeżym powietrzu" w urokliwych zakątkach przygranicznego niegdyś Zbąszynia.

Była to już druga edycja gry i podobnie jak w ubiegłym roku emocji, przede wszystkim tych pozytywnych nie brakowało.

Zwyciężcami "Zbąszyńskiej Niepodległej 2" zostały "Orzełki" reprezentujące Zespół Szkolno - Przedszkolny z Chrośnicy, drugie miejsce zajęły ubiegłoroczne trumfatorki "Inka" (Zespół Szkół Nr 1 w Zbąszyniu). Na bardzo dobrym trzecim miejscu uplasowała się rodzinna drużyna "Kryptonim Koziołki", która przy okazji przekazała nam bardzo piękny podarunek w postaci (mających zapewne ciekawą historię) kul do chodzenia.

Zarówno laureatom jak i wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Jednocześnie przepraszamy za wszelkie potknięcia i uchybienia ... z każdą kolejną tego typu inicjatywą stajemy się "mądrzejsi". Wierzymy gorąco, że przy następnej grze będzie jeszcze lepiej i jeszcze ciekawiej.

Na koniec jeszcze najważniejsze, podziękowania dla naszego Dowódcy. Panie Plutonowy Kaczmarek, wyrazy uznania za koncept, scenariusz i realizację Gry... dzięki Tobie to wszystko się odbyło! 


 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

Gra Miejska Zbąszyń - opinie i komentarze

dabwoj1dabwoj1
0
Bardzo fajna lekcja historii i patriotyzmu. Czekam na relację z kolejnej edycji. Pozdrawiam. (2017-11-24 19:33)
dk1939dk1939
0
Ku chwale 57pp ! ... Ogromne podziękowania dla wszystkich, za włożony trud, kreatywność i wspaniałą zabawę z historią w tle :) (2017-11-25 22:34)
grubyczarny-kotgrubyczarny-kot
-1
Jeżeli szukają Państwo doświadczonej firmy świadczącej usługi budowlane i remontowe oraz przygotowującej kompleksowe projekty wnętrz, wybór ROSLAN jest idealnym rozwiązani http://roslandomdesign.pl/ (2017-11-27 11:49)

skomentuj ten artykuł