Gra Miejska "Zbąszyńska Niepodległa"

/ 10 zdjęć... Dezerter, Zakład Krawiecki, Rekrut, Pułkowa Kancelaria, Wypędzeni, Beztroskie dzieciństwo, Wojna to tytuły misji, z którymi mieli okazję zmierzyć się uczestnicy Gry Miejskiej "Zbąszyńska Niepodległa", która w sobotę, 12 listopada 2016 roku miała miejsce w Zbąszyniu.

Wyborna aura i niezwykłe, historyczne miejsca nadgranicznego niegdyś miasta. Do tego wspaniała grupa osób współorganizujących z TDH 57pp grę, która również tak jak my "czuła" temat pozwalając niekiedy na daleko idące zmiany w aranżacji poszczególnych miejsc (Ula, dziękuję;). Wszystko to sprawiło, że realizacja kolejnych zadań przez 14 pięcioosobowych drużyn przebiegła bezproblemowo i wyjątkowo szybko ... za szybko:)))

Inicjatywa była głównie ukierunkowana na zarejestrowanych uczestników, ale niekiedy pomiędzy grupy przeplatały się osoby "trzecie", które z zaciekawieniem odwiedzały poszczególne miejsca rozgrywki i dopytywały Koleżeństwo o szczegóły sobotniego wydarzenia. Największą popularnością zarówno wśród uczestników, jak i też "zwykłych" przechodniów cieszyła się misja nr 7 - Wojna. Lokalizacja przy moście, w centrum miasta i zadanie polegające na zlikwidowaniu aktywnego - strzelającego stanowiska ckm wywołały wiele emocji u niejednej osoby.

Na koniec, spośród rewelacyjnie spisujących się uczestników gry konieczne było wyłonienie tych najlepszych. I tak, bezkonkurencyjne tego dnia okazały się dziewczyny z grupy "Inka", które poza oczywiście perfekcyjnie zrealizowanymi zadaniami charakteryzowały się tematycznym strojem i niepowtarzalnym, nawiązującym do przeszłości okrzykiem.

Serdeczne podziękowania dla Koleżeństwa ze  Stowarzyszenia Patriotyczny Zbąszyń, dla  Burmistrza Zbąszynia, Pana Tomasza Kurasińskiego oraz pracowników Urzędu Miejskiego i Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła za zaufanie i pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia.

Wyrazy wdzięczności również dla Eka Poznań oraz Mirka i Arka, którzy w sobotnie, listopadowe przedpołudnie wsparli nasze działania.

Tego typu inicjatywa jak gra miejska miała miejsce w Zbąszyniu po raz pierwszy. Biorąc jednak pod uwagę pozytywny odbiór wszystkich stron gorąco wierzymy, że będą miały miejsce kolejne edycje i gra miejska na stałe wpisze się w lokalne wydarzenia:)

... bogata fotorelacja na naszym facebooku oraz na:

http://zbaszyn.naszemiasto.pl/artykul/zbaszyn-miejska-gra-niepodlegla,3915754,artgal,t,id,tm.html

http://serwis.zbaszyn.pl/PL/strona_glowna/0/2442/NIEPODLEGLA_-_odbyla_sie_edukacyjna_gra_miejska/

 


 

5
Oceń (4 głosów)

 

 

Gra Miejska "Zbąszyńska Niepodległa" - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł