Ekol p29 legalny w polsce

/ 3 komentarzy

Witam
Chciał bym sobie kopić pistolety hukowe centralnego zapłonu i tu moje pytanie
czy te pistolety będą legalne w Polsce.
http://www.afg-obrona.pl/kal.-9-mm/pistolet-gazowy-ekol-str.-29-black-kal.9mm-knall/
http://www.colosus.pl/pistolet-gazowy-bruni-gap-czarny-kal-9mm/
oby dwa są 9mm lecz z tego co wiem
jak lufa nie przekracza 6mm to może być bez zezwolenia.
wiem że pistolet bruni gap ze ma tak Lufa 9mm, blokada w lufie zawiera 6mm. W lufie miejsca 3mm.
co do ekol'a to nie wiem.
może ktoś z was się natkną na sytułacie gdzie ktoś miał wyżej wymienione pistolety
i został za nie zgarnięty

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Ekol p29 legalny w polsce - opinie i komentarze

Wujek JozefWujek Jozef
0
Wszystkie pistolety 9 mm PAK na dzień dzisiejszy w Polsce bez pozwolenia nie są legalne. Nawet dostępny bez problemu ostatnio Walther P99 PAK http://bip.lublin.kwp.policja.gov.pl/KWL/pozwolenia-na-bron-lice/15353,Komunikat-w-sprawie-broni-min-ZORAKI-K-10-KESERU-K-10-WALTHER-P-22-i-WALTHER-P-9.html (2014-01-13 00:00)
SmiechuSmiechu
0
Witam.Te pistolety co pokazujesz w linku maja nazwę gazowe.Czyli pewnie kłania się potrzeba kwitów na broń gazową.Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba dla ciebie broń hukowa na naboje 9mm centralnego zapłonu o przekroju lufy poniżej 6mm.Według naszego prawa jest ona legalna.Nasza policja rządzi się własnymi prawami i twierdzi że jest to pistolet gazowy.Komendy policji są władzą wykonawczą i nie powinny wystawiać takich zarządzeń bez nakazów odgórnych z MSW.Na szczęście lub nie dla posiadacza takiego pistoletu miała miejsce konfiskata przez policje i przekazaniu sprawy do prokuratury.Prokuratura nawet nie wszczęła postępowania tylko nakazała zwrócić za konfiskowaną broń i łuski właścicielowi.Przyczyna tej decyzji był argument iż posiadacz w/w broni nabył ja w sposób legalny gdzie na posiadanie broni hukowej tego typu nie jest potrzebne pozwolenie.Na dole strony są pliki do pobrania w pdf.

Link do broni hukowej:http://beta.bron.pl/pistolet-alarmowy-walther-p99-kal-6mm-9mm-pak(2014-02-03 00:00)
kuba18kuba18
0
Im jestem starszy, tym bardziej boję się broni (nawet imitacji) a kiedyś lubiłem, w wojsku byłem. Jak pokażę bandziorowi, lub panu Policjantowi broń, legalną lub imitację, to mogą mnie przez pomyłkę zastrzelić. Lepiej się nie narażać. Co innego GRH-niech hukają, ile wlezie! Pozdro, Koledzy! (2014-03-01 00:00)

skomentuj ten artykuł