Edukacja regjonalna - Nowa Krępa

/ 9 komentarzy / 17 zdjęć


19 marca 2012 roku, członkowie GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza wybrali się z wizytą edukacyjną do Zespołu Szkół w Nowej Krępie w gminie Przasnysz. Na lekcji żywej historii przypomnieliśmy dzieciom i młodzieży działania wojenne oraz życie żołnierzy w czasie Powstania Styczniowego i I Wojny Światowej. Dzieciaki z zaciekawieniem wysłuchiwały opowieści o sposobie walk Powstańców z zaborcą jak i przyczynach oraz skutkach Powstania Styczniowego. Przedstawiliśmy również tragizm naszego regionu z czasu I Wojny Światowej, sposób walki i umundurowanie wojsk carskich. W międzyczasie dzieci mogły pooglądać i potrzymać broń z epoki jak również obejrzeć wystrzały z broni czarno prochowej na zewnątrz budynku szkoły. Na zakończenie zostaliśmy nagrodzeni gorącymi brawami, kwiatami i podziękowaniami od dyrektor szkoły Pani Iwony Tworkowskiej za wizytę w szkole.

My z kolei dziękujemy Pani dyrektor Iwonie Tworkowskiej, Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim uczniom ze szkoły w Nowej Krępie za wspaniałe przyjęcie. Kolejny raz odebraliśmy wizytę w szkole jako bardzo ważny czas poświęcony tak wspaniałym słuchaczom jakimi są dzieci i młodzież.

 


 

4.9
Oceń (22 głosów)

 

 

Edukacja regjonalna - Nowa Krępa - opinie i komentarze

bykfernandobykfernando
0
Zainteresowanie dzieci bezcenne. Miło mi było gdy dzieci i młodzież potwierdzały że NASZA praca jest potrzebna. Dziękuję wszystkim którzy nie tylko mówią o edukacji ale biorą czynny udział w jej tworzeniu. Bez WAS koleżanki i koledzy nic byśmy nie zrobili. Nie słowa ale czyny świadczą o człowieku. Znać Was to zaszczyt. (2012-03-19 00:00)
zsirazsira
0
Wasza działalność jest naprawdę godna podziwu.
(2012-03-19 00:00)
prezioprezio
0
Panowie takie akcje procentują..! szacun
(2012-03-20 00:00)
Asia82Asia82
0
Wspaniałe dzieciaki. Dziękuję, że na moje ręce przekazano kwiatki, to bardzo miło. Koledzy z grupy robią naprawdę dobrą i pracochłonną robotę. (2012-03-20 00:00)
fusek78fusek78
0
Wspaniała robota. Zabawa w połączeniu z edukacją zawsze daję 6. (2012-03-20 00:00)
ametystametyst
0
Tak trzymac. Niech dzieci poznaja lepiej chistorie. (2012-03-20 00:00)
IRKUTIRKUT
0
Wizualne lekcje zawsze lepiej trafiają do dzieci aniżeli suche fakty,dobra robota brawo. (2012-03-20 00:00)
Darth SimbaDarth Simba
0
I ja tam byłem, miód i mleko... Znaczy herbatę piłem ;) Staramy się propagować wiedzę o tym zapomnianym okresie naszej historii, która bezpośrednio wpłynęła na losy wielu mieszkańców Przasnysza i okolic. Może i któreś z dzieci, gdy dorośnie przypomni sobie że jego pradziadek walczył w Wielkiej Wojnie, może pójdzie zapali znicz na grobach tych którzy z dalekich zakątków Imperium carów przyjechali by znaleźć wieczny spoczynek w mazowieckiej ziemi, tak samo jak ci, którzy z poznańskiego przybyli by walczyć i zginąć. Może jakaś litościwa ręka choć raz w roku uporządkuje cmentarzyk, na którym spoczywają ofiary wojny... Jako "najmłodsza" i to "wojskowa" ;) część Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej chcielibyśmy aby pamięć o tych, którzy spoczęli na wieki w tych stronach nie zginęła, a poprzez podobne inicjatywy powoli to powoli, ale skutecznie będziemy odkrywać to co przez kilkanaście lat okrywał mrok zapomnienia. Dziękuję wszystkim za przybycie do Krępy, i do zobaczenia przy następnej takiej okazji :) (2012-03-20 00:00)
matizmatmatizmat
0
Zacna inicjatywa, zacna... Tym bardziej, iż z wiedzą historyczną u dzieci i młodzieży niestety, ale coraz gorzej. Na poziomie gimnazjum materiał kończy się... na I Wojnie Światowej :-(
(2012-03-20 00:00)

skomentuj ten artykuł