Czar starych fotografii.

/ 10 zdjęć


Po raz kolejny chciałbym podzielić się starymi fotografiami tym razem jakie zostały zamieszczone w kalendarzu z …. 2016r. W jaki sposób wpadł mi on w ręce parę dni temu? Będąc w tartaku w Ciechanowcu po listwy, w biurze właściciela ujrzałem wiszącego go na ścianie, częściowo przysłoniętego kurtką. Na moje szczęście właśnie strona listopadowa była widoczna a na niej zdjęcia polskich żołnierzy. Pierwsza myśl to: „Czyżby kalendarz poświęcony został 100-leciu Odzyskania Niepodległości?”. Zanim właściciel tartaku zakończył rozmowę telefoniczną, przesunąłem lekko kurtkę i już wiedziałem, że jest z 2016r. i jest szansa na jego zdobycie. Powiedziałem zatem, iż będąc sympatykiem historii, byłbym wdzięczny, gdybym mógł zabrać ze sobą ten kalendarz. Sympatyczny pan zgodził się od razu i jeszcze chwilę porozmawialiśmy o mojej pasji.

 

Kalendarz nosi tytuł „Z biegiem Bugu i Nurca”. Zdjęcia na kartach dobrane są zgodnie z miesiącami i związane z porami roku lub wydarzeniami historycznymi. Tak więc najbardziej zainteresowała mnie strona listopadowa i z niej to zamieszczam tych kilka zdjęć. Jednak również nie mogłem „przejść obojętnie obok” fotek strażaków także niezmiernie ciekawych.

I teraz pytanie do forumowiczów. Czy ktoś może coś napisać o tych zdjęciach?.

Tak wiem najłatwiej zwrócić się Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu lub właścicieli zdjęć, lecz nie zawsze rodzina zna te dalsze szczegóły przodków (tak jak to było u mnie) a od ekspertów można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

Czar starych fotografii. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł