Cmentarz pierwszowojenny Wólka Łasiecka

/ 3 komentarzy / 11 zdjęć


W dniu 5 listopada 2016 r. na cmentarzu pierwszowojennym w Wólce Łasieckiej odbyła się uroczystość poświęcenia odrestaurowanego przez nas pomnika poległych. Na uroczystość przybyły władze samorządowe (Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy Bolimów, przedstawiciele Rady Powiatu Skierniewickiego), ksiądz proboszcz Parafii Bolimów, kapelan Parafii Garnizonowej Skierniewice, mieszkańcy Bolimowa, sympatycy i nasi Przyjaciele, darczyńcy, wolontariusze i Koledzy w mundurach historycznych, za co bardzo im serdecznie dziękujemy. Od maja do listopada tego roku kolega Łukasz Konopacki (pomysłodawca i konsekwentny wykonawca swojego projektu) dwojąc się i trojąc, śmiało czoło stawiał przeciwnościom i co? Rzecz niemożliwą do końca przeprowadził. Odbudowaliśmy pomnik! Wzorem była pocztówka z ok.1916r. , którą zakupiliśmy na ebay. I tak po 100 latach pomnik wrócił na swoje pierwotne miejsce. Pomnik by nie powstał gdyby nie: Łukasz Konopacki, Jacek Słupski, Tomasz Kuran, Paulina Szmit, Weronika Leczkowska, Estera Leczkowska, Klemens Leczkowski, Piotr Moskwa, Maciej Górski, Witold Słupski, Maciej Słupski, August Wolniewski, Rafał Jóźwicki.
Osoby, które coś materialnie wniosły:
ks.ppłk Paweł Piontek ( tafla piaskowca), Janusz Keller (2 taczki+zbiornik 1000 litrów + przyczepa), Bogusław Dudek (agregat prądotwórczy), Wiesława Buczek (na jej podwórku przechowywaliśmy pod nadzorem betoniarkę i taczki), Ireneusz Jurkiewicz (koparka kołowa duża i minikoparka), Przemysław Karwowski (betoniarka 3 fazowa), Jarosław Buczek (minikoparka, agregat prądotwórczy), Henryk Jeżak (cała wywrotka darmowego piachu), Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ( słowne pozwolenie na zerwany podczas przebudowy kamień z bruku drogi Bolimów - Skierniewice ) . W załączeniu zdjęcia jak wyglądał pomnik w 2010 r, kilka fotek z odbudowy od fundamentów, zdjęcia z uroczystości.

 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

Cmentarz pierwszowojenny Wólka Łasiecka - opinie i komentarze

RedakcjaRedakcja
+1
Jesteście najlepsi! (2016-11-08 21:02)
jos01jos01
0
Wielki szacun Stary Druhu. (2016-11-19 20:02)
slupski1slupski1
0
Dziękuję za uznanie, oczywiście ten szacun jest dla wszystkich, którzy zechcieli nam towarzyszyć, bez których nic by nie wyszło (wolontariusze, sponsorzy, dobre duszki, itp) (2016-11-23 19:40)

skomentuj ten artykuł