cmentarz carski w Kamionie koło Skierniewic

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć


Realizując jakąś wewnętrzną potrzebę postanowiłem umieścić krzyże podobne do takich, jakie były na kurhanie tuż po zakończeniu wielkiej wojny. Oryginalne zdjęcia można zobaczyć na  portalu fotopolska, ale nie wypada mi bez Ich zgody publikować, więc zainteresowanych tam odsyłam. Tak więc wykonałem i ustawiłem namiastkę prawosławnych krzyży.

Będąc w sąsiedztwie cmentarza niemieckiego, postanowiłem sprawdzić stan ustawionych przeze mnie w poprzednim roku krzyży, (opis https://dobroni.pl/n/kamion-nad-rawka/19744). Odmalowałem je i wzmocniłem. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować temu bęcwałowi, który ćwiczył sobie strzelanie do tych ustawionych krzyży. Na szczęście robił to do krzyży a nie do tabliczek, które na krzyżach umieściłem, gdyż nie mam duplikatów. Ale strzelać do takiego symnbolu   ....? No mnie to trochę zabolało.

 


 

5
Oceń (2 głosów)

 

 

cmentarz carski w Kamionie koło Skierniewic - opinie i komentarze

dabwoj1dabwoj1
0
I kolejna wspaniała inicjatywa. No niestety w narodzie są ludzie i ludziska mówiąc delikatnie. Wandale nie uszanują takich miejsc a niszczą z samego zamiłowania do dewastacji. Ten żałosny „snajper” zapewne nie trafił w punk celowania i dlatego tablice są całe. Oby tylko poszedł ćwiczyć na strzelnicę. (2019-07-08 07:26)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu