Bój o Karpaty. Medzilaborce

/ 19 zdjęć


20 kwietnia 2018 r. GRH 14 pss koło historyczne TPZP z Przasnysza z kolegami z Lęborka, Giżycka, Warszawy, Iłży i Kaliningradu w (sumie 53 osoby) wybrali się na inscenizację bitwy w Karpatach, która miała miejsce w słowackich Medzilaborcach. 


Po niemal 12 godzinach jazdy z Przasnysza dotarliśmy do celu. Po śniadaniu cała ekipa wyruszyła na pole bitwy gdzie po wielu przygotowaniach tuż przed 14-tą rozpoczęła się "krwawa bitwa". Inscenizacja została bardzo dobrze przygotowana. Był samolot, armaty, samochody, wielu rekonstruktorów oraz solidna pirotechnika. 14 pss w międzyczasie prowadził szpital polowy i obozowisko żołnierskie. Po raz kolejny nasz słowacki Martin "Drobi" Drobňák prezes stowarzyszenia Klub vojennej historie Beskydy udowodnił, że potrafi zrobić solidną rekonstrukcję. Po inscenizacji odbył się "wielonarodowy" wieczór rekonstruktorski. Niedzielnym rankiem wyruszyliśmy w drogę powrotną. 

GRH 14 PSS dziękuje organizatorom za zaproszenie na te uroczystości a kolegom i koleżankom rekonstruktorom dziękujemy z wspaniały i przyjacielski klimat. 


Organizatorem wyjazdu był 14pss pod dowództwem Mariusza Maciaszczyka, któremu towarzyszyli: SRH Gloria-Viktoria z Leborka, 114 Nowotorżski Pułk Piechoty z Kalinigradu, Gwardia Twierdzy Boyen z Giżycka, SRH 51 pułku piechoty Strzelców Kresowych, GRH 22 Niżegorocki Pułk Piechoty z Krasnosielca. 


Fot. Joanna Maciaszczyk, Andrzej Kowalski

 


 

0
Oceń (0 głosów)

 

 

Bój o Karpaty. Medzilaborce - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł