Bitwa nad Bzurą 1939 film z Sochaczewa


Film z inscenizacji w Sochaczewie " Bitwa nad Bzurą 1939".

Widowisko sfinansowano ze środków Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Gminy Miasto Sochaczew

IX PIKNIK HISTORYCZNY SOCHACZEW 7 WIEKÓW HISTORII był realizowany przez Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty ze środków Otwartego Konkursu Ofert Programow Współpracy Miasta Sochaczew z Organizacjami Pozarządowymi 2019

Organizatorzy serdeczne podziękowania kierują na ręce Pana dr Karola Nawrockiego - dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańska za pomoc przy organizacji widowiska

UCZESTNICY REKONSTRUKCJI BZURA 1939 - 2019:

DOWÓDCA STRONY POLSKIEJ
Dariusz Krawczyk

DOWÓDCA KAWALERII
Marek Babulewicz

DOWÓDCA STRONY NIEMIECKIEJ
Michał Górny

PIECHOTA I ARTYLERIA
Stowarzyszenie Historyczne "Garnizon Toruń" - Toruń
Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 Pułku Piechoty
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Pionierzy 40 Pułku Piechoty z Warszawy i Żyrardowa
Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 31 Pułku Strzelców Kaniowskich z Mszczonowa i Guzowa
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Wojciecha Lisa z Mielca
Stacja Lotnicza Ławica z Poznania
Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57 Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii
Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7 Dywizjon Artylerii Konnej z Poznania
Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K."
Stowarzyszenie "Na Posterunku"
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Szpica" z Dzierżoniowa - sekcja polska
Grabowskie Stowarzyszenie Historyczne
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty Strzelcow Słonimskich im.hetmana Lwa Sapiehy z Ciechanowa
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Kampinos"
Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Wrzesień 39"

KAWALERIA
Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich
Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski w barwach 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich z Sandomierza
Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego z Podkowy Leśnej
Stowarzyszenie imienia 11 Pułku Ułanów Legionowych z Częstochowy
Stajnia Tarpan Mława
Grupa Kaskaderów Konnych East Riders ze Słupna
Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego - Warszawa
LUDNOŚĆ CYWILNA
Grupa Rekonstrukcji Ludności Cywilnej Mława
Grupa Rekonstrukcji Ludności Cywilnej Radzanovia
Projekt Polki w mundurach - cała Polska, w tym Sochaczew
Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich - sekcja damska

GRUPY NIEMIECKIE
Grupa Historyczna Ostrpreussen
Grupa Rekonstrukcji Historycznej  IR 73
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Złoty Krzyż"
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Grenadiere" z Lublina, Zamościa i Warszawy
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Die Kampfgruppe Hoffmeyer" z Krakowa
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Narew"
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty Strzelcow Słonimskich im.hetmana Lwa Sapiehy z Ciechanowa
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Wolf"
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Szpica" z Dzierżoniowa - sekcja niemiecka

POJAZDY i BROŃ
Fundacja Wojskowości Polskiej - Seroki Wieś
Grzegorz Klimczak Panzer Projekt - Bielsko Biała
Klubas Grenadierus - Republika Litwy
Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej
Muzeum II Korpusu Polskiego z Józefowa
Grzegorz Futera - Radzyń Podlaski
Grzegorz Pawłowicz - Warszawa
Leszek Kusiak - Nowy Targ
Zbiegniew Nowosielski - Ptaki
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte
Grupa Rekonstrukcyjno Filmowa Bemowo
Pracownia Renowacji Zabytków Techniki Militarnej Wolsztyn

SAMOLOT
Jakub Myśluk - Warszawa

PIROTECHNIKA
Robert Murawski
Grupa Thunder - Toruń

SCENARIUSZ i KOMENTARZ
Sławomir Cisowski

REŻYSERIA
Jacek Haber

WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA
Mikołaj Klorek
Andrzej Skolik
Wiesław Olczak

DŹWIĘK i MUZYKA
Rafał Gołębiowski

KIEROWNIK PLANU
Joanna Zielke

KIEROWNIK WYSTAWY
Mikołaj Klorek

ROZLICZANIE GRUP
Fundacja Polonia Militaris
Magdalena Równicka
Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
Jakub Rozdżestwieński

WSPARCIE ZE STRONY MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU
Łukasz Gurfinkiel
Mariusz Wójtowicz - Podhorski

KONSULTACJA HISTORYCZNA
Paweł Rozdżestwieński

WSPARCIE ZE STRONY BURMISTRZA MIASTA SOCHACZEW
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Sochaczew
Joanna Niewiadomska - Kocik
Daniel "Kosmita" Janiak
Joanna Wojewoda
Łukasz Kuciński
Redakcja "Ziemia Sochaczewska"
Daniel Wachowski

OPRACOWANIE MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH
Daniel "Kosmita" Janiak
Radosław Jarosiński

NOCLEGI PTTK TUŁOWICE
Maciej Brażuk
Jakub Wojewoda

NOCLEGI KAWALERII
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku

WYŻYWIENIE KAWALERII
Małgorzata Babulewicz

ORGANIZACJA WSPARCIA DLA KONI KAWALERYJSKICH
Paweł Krasucki
Zakład Gospodarki Komunalnej w Sochaczewie
st. bryg. mgr inż. Piotr Piątkowski
Powiatowa Komenda Straży Pożarnej

WYŻYWIENIE UCZESTNIKÓW
Mariusz Grzegorz Niewiedzielski
Muzeum II Korpusu Polskiego z Józefowa

KIEROWNICTWO IMPREZY MASOWEJ ORAZ ORGANIZACJA
Art Solution - Łukasz Kiełczewski

PRODUKCJA
Military Art Sp. z o.o.
Jacek Haber
Paweł Rozdżestwieński

Realizacja video
WADERA STUDIO
zdjęcia
Leszek Giziński
Krzysztof Łabęda

montaż
Leszek Giziński

muzykę udostępniła firma
PARIS MUSIC

"pulvis et umbra sumus"
Sochaczew 2019

 

 


 

5
Oceń (1 głosów)

 

 

Bitwa nad Bzurą 1939 film z Sochaczewa - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł