Berlin 1945 - rekonstrukcja w Modlinie

/ 14 komentarzy

W związku z brakiem dofinansowania spowodowanego kryzysem, „Sztab” złożony z przedstawicieli Fundacji „Park Militarny Twierdzy Modlin” oraz środowiska rekonstrukcyjnego związanego z naszymi projektami podjął trudną decyzję. Warunkiem uczestnictwa w imprezie oraz inscenizacji jest wpłata wpisowego w wysokości 30 zł. Dotyczy to każdego rekonstruktora bez wyjątków. Broń hukową potrzebną do inscenizacji rekonstruktorzy wypożyczają na własny koszt. Broń dostarczy „Filmówka” z Łodzi, cena wypożyczenia broni oraz zakup amunicji wg jej cennika.

Fundacja „PMTM” nie jest w stanie w obecnej sytuacji ponieść kosztów przeprowadzenia samodzielnie IV edycji „Berlina”.

Właściciele pojazdów Bogdan Kozer oraz Mariusz Sulik zadeklarowali na własny koszt transport oraz udział sprzętu w inscenizacji. Bardzo dziękujemy !!! Mamy nadzieję, że mimo ciężkich czasów środowiska rekonstruktorskie oraz właściciele pojazdów wesprą swoją obecnością tę cykliczną imprezę.

PLAN IMPREZY 2-4 MAJA2008 R. ORGANIZOWANEJ PRZEZ FUNDACJĘ „PARK MILITARNY TWIERDZY MODLIN”, 1-3 MAJA 2009

01 MAJA
9.00 - Otwarcie punktu rejestracyjno-informacyjnego w budynku # 98 ( Młyn )
9.00 - Otwarcie bram dla zwiedzających
* Otwarcie giełdy militariów
* Otwarcie podziemnego przejścia dla zwiedzających
* Przybycie oraz zakwaterowanie uczestników
* Przygotowywanie dioram, budowa linii i umocnień.
21.00 Zamknięcie terenu.

02 MAJA
9.00 - Otwarcie punktu rejestracyjno-informacyjnego w budynku #98 ( Młyn )
9.00 - Otwarcie bram dla zwiedzających
* Otwarcie giełdy militariów
* Otwarcie podziemnego przejścia dla zwiedzających
* Otwarcie muzeum
* Przygotowanie dioram, budowa umocnień.
12.00 - Rekonesans Szefów Grup na polu bitwy oraz narada w sprawie rozdziału stanowisk i broni. Ostatnie uwagi do scenariusza.
18.00 - Próba przed inscenizacją ( wszyscy uczestnicy inscenizacji )
21.00 - Zamknięcie terenu

03 MAJA
9.00 - Otwarcie punktu rejestracyjnego-informacyjnego w budynku #98 ( Młyn )
9.00 - Otwarcie bram dla zwiedzających
* Otwarcie giełdy militariów
* Otwarcie podziemnego przejścia dla zwiedzających
10.00 - Generalna próba przed inscenizacją ( wszyscy uczestnicy )
* Wydawanie broni.
13.00 Główna inscenizacja („ Kierunek Berlin 1945-2009” )


DODATKOWE INFORMACJE: Wejście dla zwiedzających przez poternę (brama naprzeciwko wieży tatarskiej).

Wjazd samochodów osób handlujących przez główną bramę.

Wjazd rekonstruktorów przez parking górny ( naprzeciwko działobitni gen. Dehna ).

Tam też po rozpakowaniu muszą stanąć samochody. Wszystkie drogi na terenie Fundacji są drogami ewakuacyjnymi, zabrania się parkować na nich samochody!

Zalecenia te związane są z wolnym przejazdem karetki oraz samochodów Policji.

Prasa etc… bez wcześniejszej akredytacji nie ma wyznaczonych miejsc.


WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
W razie pytań i wątpliwości prosimy pisać lub dzwonić.
Osoba kontaktowa: Jarek Możdżyński [email protected] tel. 606 120 956

Relacja: zobacz to ...

 


 

5
Oceń (1 głosów)

 

 

Berlin 1945 - rekonstrukcja w Modlinie - opinie i komentarze

Stary KojotStary Kojot
0
Informacje na temat widowiska: W tym roku pokaz batalistyczny pokaże ciężkie walki jakie toczyła 2 Armia Wojska Polskiego z oddziałami niemieckimi idącymi na odsiecz okrążonej stolicy III Rzeszy. Wzięła ona udział w operacji Berlińskiej bardziej znanej jako operacja łużycka. Historia 2 Armii WP jest mało znana szerokiej publiczności. Należy przypomnieć, że żołnierze ci wywodzili się z poboru z terenów wyzwolonych i w dużym procencie mieli za sobą walkę z okupantem w szeregach Armii Krajowej. Dotychczas nikt nie poruszał tego ciekawego tematu, który doskonale wpisuje się w scenariusze naszych cyklicznych przedstawień. Z uwagi na duże zainteresowanie środowisk rekonstrukcyjnych z całej Polski postanowiliśmy kontynuować naszą serię o IV edycję inscenizacji historycznej. Zmieniamy też diametralnie scenariusz pokazu. W zamierzeniach pokaz miał być organizowany cyklicznie. Miało to na celu poprawianie błędów organizacyjnych oraz dać możliwość ewolucji scenariusza. W tworzeniu scenariusza zaangażowało się wielu rekonstruktorów z całej Polski. Dzięki temu impreza lokalna przeobraziła się w pokaz ogólnopolski gromadzący wiele profesjonalnych Grup Rekonstrukcji Historycznej oraz właścicieli pojazdów wojskowych w tym sprzętu ciężkiego. Impreza ta daje możliwość zaprezentowania oraz pochwalenia się zbiorami. W tej edycji po raz kolejny rozbudowano wiele epizodów oraz dodano nowe jak przedstawienie życia żołnierskiego na linii frontu ( czas trwania 3 dni ! ) Rozbudowujemy element „ludności cywilnej”, scenografię oraz służby medyczne i potyczki nocne. Przewidzieliśmy udział wielu pojazdów militarnych odpowiadających realiom z końca 2 Wojny Światowej. Pokaz budzi ogromne zainteresowanie środowisk rekonstrukcyjnych, wstępne zgłoszenia pojawiły się już na początku stycznia 2009 r. Dodatkowym atutem imprez cyklicznych jest promocja miejsc w których się odbywają. Zainteresowanie widzów również przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. II i III edycja zgromadziły po ponad 7000 widzów każda ( dane pochodzą od Policji ). Wszystko wskazuje, że w tym roku jeszcze poprawimy ten wynik. Jednorazowe inscenizacje nie zapewnią satysfakcji rekonstruktorom ani publiczności. Dzięki cyklicznym imprezom zdobyliśmy liczną rzeszę zwolenników. Dzięki tym pokazom ożywiliśmy teren wspaniałego zabytku architektury militarnej jakim jest Twierdza Modlin. W naszych opracowaniach nie ma żadnego plagiatu. Wszystkie szczegóły scenariusza zostały zaplanowane pod kątem nowatorskim. Dotychczas nikt jeszcze tych epizodów nie wymyślił i nie realizował. Autorem scenariusza jest „sztab” zorganizowany przy Fundacji „Park Militarny Twierdzy Modlin” Scenariusz powstał na podstawie pomysłu Andrzeja Skolika. Z uwagi na duży obszar „pola bitwy” przewidzieliśmy specjalne sektory dla publiczności z łatwą komunikacją. Służby nadzorujące niebawem zaczną być przeszkalane pod kątem obsługi widowni. Kontakt: Jarek Możdżyński tel. 606 120 956 email: [email protected] (2009-04-18 00:00)
MesserMesser
0
Podoba mi się odwrócenie scenariusza. W tamtym roku broniłem drugiej barykady, w tym roku będę atakował.
Do zobaczenia 1-go maja w Modlinie. (2009-04-19 00:00)
Rotmistrz MaciejRotmistrz Maciej
0
Herr Steiner, o jakim Ty piszesz kryzysie? Dwa miesiące temu Pan Starosta Nowego Dworu dostał 2 tyś. podwyżki - pracownicy oczywiście. A samochodzikiem jeżdzi takim że pozazdrościł by Mu szejk zarówno ten z Kuwejtu jaki ten z Moskwy. Pan Burmistrz dostał oczywiście też " parę groszy".A słyszałeś za jaką kasę budują wigwamy dla jakichś nowomodnych indian? Także Herr Steiner nur Warheit - przecież to ma być rekonstrukcja o niewłaściwej Polsce! Pozdrawiam szybko żeby nic więcej nie pisać. Niech żyje Dzień Zwycięstwa. (2009-04-20 00:00)
Stary KojotStary Kojot
0
Panie Rotmistrzu! Nie wiem - nie znam się - zarobiony jestem... Zamieszczam informacje, jakie dostaję od Organizatora:-))) (2009-04-21 00:00)
użytkownik1476użytkownik1476
0
No szkoda szkoda, dużo osób nie pojedzie ze względu na koszty :( Mnie ta cała zabawa uszczupliła by portfel na o ok 250 zł !!! Dojazd, wpisowe,kupno amunicji i do tego wynajem broni. No cóż bywa :( (2009-04-21 00:00)
wolfik1wolfik1
0
Czy gdzieś jest dostępny ten cennik ? (2009-04-22 00:00)
ZdrajceV_PLZdrajceV_PL
0
Wiecie co wszysko ok dojazd itp ale czy konieczne to marne 30 zl wpisowego nie wnikam na co choc sie domyslam ze na czolg , motory itp. mam nadzieje ze nie negatywnie ale Mogli BYSCIE SOBIE DAROWAC TE WPISOWE CHOCIAŻ bo z ronia tam juz licho teraz prawie wszedzie tak jest ze znow na reko bron nie strzela ! bo jechac z końca polski az do modlina to sam dojazd kosztuje ale juz te 30 wpisowe i co w tym mam zjem obiad sniadanie i kolacje przez 3 dni za to ?? bo ta kasa by mi np starczyła na to. przepraszam ale chce troszke zachecic rekonstruktorow do przyjazdu bo ja cały rok czekałem na to :( (2009-04-22 00:00)
WrotyczWrotycz
0
A mnie dopytują się koledzy czy prawdą jest, informacja że w poprzednich imprezach w Modlinie tylko rekonstruktorzy strony nienieckiej dostawali tzw. ”żołd”. Czy jest to tylko plotka. ? (2009-04-22 00:00)
steffanossteffanos
0
Wrotycz! zdecydowanie plotka! jako koordynator strony niemieckiej od samego początku (wszystkich edycji Berlina) dementuję! (2009-04-22 00:00)
KowalGDKowalGD
0
Brałem udział w II. i III. edycji "Berlina" po niemieckiej stronie. Dostałem, jak zresztą wszyscy talony na posiłki. Żadnych Geld nie pobrałem. Była w zeszłym roku zaraz po inscenizacji jakaś głupia plotka, że rzekomo Grupa "X" zarządała za swój udział jakiejś niebotycznej kasy. Uważam, że to jedynie duby smalone przez jakiś zazdrośników, hehe.
Z innej beczki - czu 30 pln to jakaś wielka suma (w knajpie 5 kufli z kija), żeby nie przyjeżdżać? Chodzi przede wszystkim o spotkanie i atmosferę. Przecież to nasze całe hobby, jest jedną wielką skarbonką, w którą ładujemy spory własny wkład pieniężny.
Nie będę się rozpisywał. Przyjedzie każdy, kto ma chęć.

Pozdrawiam. Kowal. (2009-04-26 00:00)
steffanossteffanos
0
Święte słowa Kolego KowalGD! Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją! (2009-04-27 00:00)
CezarionCezarion
0
Witam, o której godzinie odbędzie się ta "właściwa" inscenizacja? Pozdrawiam. (2009-04-28 00:00)
zenitzenit
0
inscenizacja planowana jest na 13, w niedzielę, 3 maja. http://www.twierdzamodlin.pl/imprezy.html (2009-04-28 00:00)
wolfik1wolfik1
0
http://www.youtube.com/watch?v=BftZA7m3K2k

Jeszcze ciepły materiał filmowy zadający kłam twierdzeniom że było mało strzelaniny...:-) (2009-05-05 00:00)

skomentuj ten artykuł