Artyleryjska twierdza Dobrosov - podziemia

/ 4 komentarzy / 11 zdjęć


Posiadam troszkę zdjęć podziemi obiektów czeskiej 'Linii Maginota'. Chciałbym je w tym miejscu pokazać.
Podziemia czeskich fortyfikacji są naprawdę imponujące. Aż dziw bierze, że wybudowano je w tak krótkim czasie.
Nie będę nic więcej pisal na temat pozycji Dobrosov. Wojtek napisal wszystko, co można napisac w necie:)
Podziemia robią naprawdę ogromne wrażenia. Chodzi się tam około 1 godziny, a przecież od schronu Zeleny do obiektu wyjściowego na powierzchni jest tylko około 300m. Temperatura w podziemiach jest podobna jak w jaskiniach 5-7st.C. Warto zabrać kurtki:) Współczuję żołnierzom, ktorzy obsadzali te fortyfikacje. Chyba reumatyzm i chroby górnych dróg ddechowych powinny byc tam chorobami zawodowymi...
Zapraszam do obejrzenia chociaż kilku zdjęć tych podziemi...
Drogi Wojtku (sokol:)), w żadnym przypadku nie zamierzam z Toba konkurować niniejszym artykułem!
Jeżeli dysponujesz fotkami pozycji Stahelberg - proponuję kooperację - Ty opiszesz część naziemną, a ja moje ukochane podziemia:). Chyba, że ustalimy inaczej:)
Pozdrawiam wszystkich.

 


 

4.6
Oceń (23 głosów)

 

Lokalizacja

 

Artyleryjska twierdza Dobrosov - podziemia - opinie i komentarze

sokolsokol
0
Marku, nie uważam Twojego artykułu za konkurencje - oba się doskonale uzupełniają. Ja w lipcu 2009 nie zwiedzałem części podziemnej Dobroszowa - brak czasu :( Zwiedzałem parę lat temu i zdjęć niestety nie mam. Podobnie jak zdjęć grupy warownej z Gór Orlickich - twierdzy Hanicka (swoją drogą również ciekawego obiektu, który po wojnie pełnił funkcję schronu przeciwatomowego dla służby bezpieczeństwa VB). A twierdzy Stachelberg jeszcze nie zwiedziłem - tego lata nadrobię zaległości :)

W każdym razie dzięki Twojemu artykułowi wszyscy mogą obejrzeć sobie całość twierdzy Dobrosov - to co nad i to co pod ziemią :)

Pozdrawiam :)


(2010-03-25 00:00)
marekjgmarekjg
0

Zaczekam ze Stachelbergiem na Ciebie:) Warto to zwiedzić - naprawdę. Z rodziną będę tam około 30.07-13.08.2010 r.

Pozdrawiam 

(2010-03-25 00:00)
dabwoj1dabwoj1
0
Panowie super współpraca i tak powinno być. Ja nie będę miał możliwości obejrzeć osobiście i chociaż w ten sposób mogę "zwiedzać" cały obiekt.    Pozdrawiam.
(2010-03-25 00:00)
wilczywilczy
0

Ja też raczej nie mogę liczyc w najblizszym czasie na osobistą wizytę w Twierdzy Dobrosov ale muszę zgodzić zgodzić z dawboj1, że dzięki takim relacją można chociaż w taki sposób zwiedzić. Z drugiej strony dzięki tam relacją wiemy co warto zobaczyć liczę, że jeszcze nie raz zabierzecie nas na "wycieczkę"

Pozdrawiam

(2010-03-26 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu