ARMATY GORSKIE M75 GRH ARTYLERIA krakowsko-przemyskiej.

/ 9 komentarzy / 4 zdjęć


Ostatnio w Przemyślu koledzy zakończyli prace nad dwoma armatami górskimi M75. Efekt prac można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Są super jak widać. Armaty te będą używane do rekonstrukcji i inscenizacji. Poza Przemyślem „chrzest bojowy” przejdą prawdopodobnie w Sękowej k. Gorlic.

Jak widać wyposażenie GRH Artyleria w ciężki sprzęt i nie tylko stale się powiększa. GRH Artyleria jest już w posiadaniu minenwerferów, karabinów maszynowych szwarclose , obecnie armat górskich, nie mówiąc o wyposażeniu indywidualnym. Zbliża się rocznica rozpoczęcia IWS, więc trzeba się do niej przygotowywać.

Zbigniew Sira GRH Artyleria.

 


 

4.6
Oceń (11 głosów)

 

 

ARMATY GORSKIE M75 GRH ARTYLERIA krakowsko-przemyskiej. - opinie i komentarze

okejosokejos
0
hehe tylko uważajcie bo jeden z olszyuna juz sie pocie w sądzie :D
(2012-11-19 00:00)
zsirazsira
0
okejos-to jest wyjątek ludzi niepoważnych i napewno zakończy się uniewinnieniem . Gdyby tak bowiem miało być wszędzie to byłby koniec rekonstrukcji a wiemy że to są najlepsze lekcje historii i patriotyzmu. A w Krakowie np wojsko wozi pewnej grupie na rekonstrukcje sprzęt strzelający  m. in. replikę armaty wz.1914r z zamkiem i z ładunkiem w łusce ze spłonką (tylko bez pocisku) i nie pyta się czy to wolno używać widocznie zdaje sobie sprawę że czepianie się o to jest głupotą. Nawet zabezpiecza teren reko. Reasumując wątpię żeby jeszcze gdziekolwiek byli tacy jak w O.
(2012-11-19 00:00)
zsirazsira
0
  Uważam że co innego gdy armaty są jakiejś grupy reko i są używane wyłącznie przez tę grupę w oficjalnych wystąpieniach (rekonstrukcje,święta państwowe ),a co innego gdy są robione do celów prywatnych nie wiadomo jakich. Bractwo Kurkowe  ma podobne i używa je w czasie różnych uroczystości z udziałem władz miasta,straży miejskiej, przedstawicieli wojska, posłów i nikt nie ma do tego zastrzeżeń.
(2012-11-19 00:00)
galgenberggalgenberg
0
Gratuluje, świetna robota. Kibicuje takim inicjatywą. Do zobaczenia na frontach I WŚ. (2012-11-19 00:00)
pedropedro
0
Panowie nie podniecajcie się niezdrowo , Szhwarclose jest atrapą niestrzelająca a armaty M75 i minenwerfery są na petardy , w imprezach w których bralismy udział byli przedstawiciele policji , prokuratury i wojska i nikt nie widział w stosowaniu naszego sprzetu nic zdroznego :) (2012-11-20 00:00)
PiotrekPiotrek
0
Problem polega na tym, że aktualnie obowiązujące przepisy ustawy o broni amunicji są tak nieprecyzyjne, że wszystko jest fajnie, do czasu kiedy ktoś wpadnie na pomysł, żeby się przyczepić - vide : przypadek z Ostródy (czy też Olsztyna). Prawo jest prawem i fakt, że w imprezach biorą udział władze lokalne, policja i wojsko nie zmienia faktu, że potencjalna możliwość postawienia komuś zarzutów jest. To jest trochę jak siedzenie na beczce prochu - wiemy, że nikomu nie zależy na tym, żeby podpalić lont, ale zawsze ktoś nadgorliwy może się znaleźć. (2012-11-20 00:00)
pedropedro
0
Na pana z Ostórdy szukali haka bo handlował z Brevikiem (artykułami które w Polsce mozna nabyć bez zezwolenia ) to go przydupili tak na wszelki wypadek :) Przed zamkiem w Ostórdzie leży pruska 6 funtowa armata :) W Nysie na insceniazacji jest prawie 50 armat , na Grunwaldzie tez było bomard bez liku :) (2012-11-20 00:00)
pedropedro
0
a kolesiowi skonfiskowali nawet łuk :):):) (2012-11-20 00:00)
zsirazsira
0
UWAGA!  DZISIAJ w POLSACIE  O GODZ. 19tej  OGLOSZONO   ZE  WLASCICIEL ARMATY CZARNOPROCHOWEJ PO ROKU ZOSTAL UNIEWINNIONY. STWIERDZONO ZE ARMATA NIE STWARZA ZAGROZENIA. KOSZTY TEGO PROCESU PONIESIE SKARB PANSTWA (czyli my)
(2012-11-30 00:00)

skomentuj ten artykuł