Alarm dla Twierdzy Warszawa

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego
i Wydawnictwo Rajd

ZAPRASZAJĄ

7 kwietnia 2013 (niedziela) o godz. 17.00

na spotkanie/prelekcję pod hasłem:

ALARM dla Twierdzy Warszawa

Dawna Twierdza to największy zachowany zabytkowy kompleks stolicy  (ponad 300 ha), który jednocześnie nadal praktycznie NIE ISTNIEJE w świadomości mieszkańców ani turystów. Większość jej obiektów w zastraszającym tempie zarasta chaszczami i śmieciami, popadając w ruinę i zapomnienie.

Tymczasem (czego najlepiej dowodzi przykład Fortu Sokolnickiego, czy Fortu Bema) w tak szybko
i chaotycznie urbanizującym się mieście jak Warszawa tereny dawnych fortów to bezcenny skarb, który da się przekształcić w oryginalną i atrakcyjną przestrzeń publiczną.

Naszym zdaniem nic radykalnie się nie zmieni, dopóki Warszawa i warszawiacy nie przypomną sobie o dawnej Twierdzy jako całości, oraz o jej fascynującej historii. Dlatego trzeba nieustannie bić na alarm, przypominać, popularyzować. Stąd właśnie pomysł na przewodnik historyczny po Twierdzy, stąd też spotkanie – miejmy nadzieje że nie ostatnie w tym niezwykłym miejscu.


PROGRAM:

1. dr Piotr Oleńczak, Teodor Tuszko, Marcin Zamorski: Wstęp: refleksje z prac nad przewodnikiem historycznym. Historia Twierdzy Warszawa w pigułce.
2. Zbigniew Sergiusz Prokopczyk, dyrektor gospodarki nieruchomościami i marketingu Agencji Mienia Wojskowego Ostatnie 20 lat dawnej Twierdzy Warszawa.
3. inż. architekt Piotr Kordek: Fort Siergiej/Sokolnickiego na przestrzeni wieków - jakie kryje nadal tajemnice?

WSTĘP WOLNY

FORT Sokolnickiego, ul. Czarnieckiego 51 (Park Żeromskiego przy pl. Wilsona)
INFO: www.nowyfort.pl, facebook.com/nowyfort

 


 

4.8
Oceń (11 głosów)

 

 

Alarm dla Twierdzy Warszawa - opinie i komentarze

RumcajsRumcajs
0
Czy można prosić o informację jakie są zasady wejścia na tą prelekcję? (2013-03-31 00:00)
zaorzaor
0
Wstęp jest wolny (przez przeoczenie ta informacja nie znalazła się w głównym tekście), serdecznie zapraszamy! (2013-04-02 00:00)

skomentuj ten artykuł