64 rocznica śmierci mjr Józefa Kurasia 'Orła' 'Ognia'

/ 4 komentarzy / 13 zdjęć


Zakopane: Członkowie ONR Podhale i GRH 'Ogniowcy' oddali hołd mjr Kurasiowi 'Ogniowi' i jego podkomendnym

Nieoceniona wartość przelanej krwi, cierpień, prześladowań, upokorzeń - oto miara miłości Ojczyzny. Pamięć o wielkich ludziach, którzy ...przelali swoją krew w obronie Ojczyzny musi być ciągle żywa, gdyż naród, który zapomina o swej historii staje się narodem bez przyszłości.

22 lutego, o godz. 20.00 wspominając tych, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny delegacja Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny Podhale oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej 'Ogniowcy' z Waksmundu złożyły wspólnie wiązanki kwiatów i zapaliły znicze z okazji 64 rocznicy śmierci mjr Kurasia 'Ognia' pod zakopiańskim pomnikiem mjr Józefa Kurasia 'Ognia' i jego podkomendnych. Podczas kameralnej uroczystości przypomniano biografię mjr Kurasia 'Ognia', a także odmówiono modlitwę za przyszłość Ojczyzny i za tych, którzy nierzadko składając największą ofiarę daniny z krwi własnej i swoich najbliższych zmagali się przez wieki o sprawiedliwość, o prawa Polski do niepodległego bytu.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 


 

4
Oceń (12 głosów)

 

 

64 rocznica śmierci mjr Józefa Kurasia 'Orła' 'Ognia' - opinie i komentarze

lisowszczyklisowszczyk
0
tak trzymać! Żywa pamieć o żołnierzach wyklętych była, jest i będzie ! (2011-02-24 00:00)
M88M88
0
Tak trzymać! Żołnierze wyklęci wyszli z zapomienia.
 GRH "Ogniowcy" i ONR "Podhale"/
Posłuchajcie sobie wszyscy takich utworów jak De Press "pod Turbaczem" i Andrzej Kołakowski "Epitafium dla majora Ognia".

SEMPER FIDELIS AD FINI.
(2011-02-25 00:00)
SmakSmak
0
Fragment listu Mjr "Ognia" do UBeków!

„Sprawa złożenia broni: jako Polak i stary partyzant oświadczam: wytrwam do końca na swoim stanowisku ”Tak mi dopomóż Bóg”. Zdrajcą nie byłem i nie będę [...] Daremne wasze trudy, mozoły i najrozmaitsze podstępy. Gwarancje wolności wydajecie więźniom, których katujecie jak barbarzyńcy. Wstyd i hańba. Swoim postępowaniem doprowadzacie do zguby samych siebie...”. Major "Ogień", list do UB.


(2011-02-25 00:00)
lordsemenlordsemen
0
Gratulacje za działanie .Panowie Ci co dodają wpisów pochwalając tego typu działanie RÓBCIE POOBNE RZECZY REALNIE  WYSTAWY, WARTY. POGADANKI ITP Bochaterów sylwetek niebrakuje na naszej ziemi od Podhala do Trójmiasta

ps(tak ja to tez robię )
pozdrawiam tych co myślą najpierw po polsku potem po EU
(2011-02-26 00:00)

skomentuj ten artykuł