UMVC MILITARY SHOW Portstewart (Northern Ireland)

/ 3 komentarzy / 112 zdjęć


4. i 5. Sierpnia 2011 r. pomiędzy Portrush i Portstewart ( Irlandia Płn. ) po raz kolejny dane mi było obejrzeć inscenizacje będące częścią militarnego show PORTSTEWART 2012.
Ta dwudniowa impreza militarna organizowana rokrocznie na terenie Irlandii Płn. ściąga ogromne rzesze miłośników żywej historii , głównie z Wysp Brytyjskich i nie tylko.
Tematem edycji imprezy w 2012 r. były drugowojenne zmagania w Normandii w 1944 r.
Organizatorzy imprezy ULSTER MILITARY VEHICLE CLUB (UMVC) , oraz THE WARTIME LIVING HISTORY ASSOCIATION (WLHA).
Inscenizacja przedstawiała zmagania 82. Dywizji Airborne z w Normandii i próbę zdobycia niemieckiego bunkra ( makieta w skali 1:1 !!! ) , zakończoną sukcesem sił amerykańskich.
W inscenizacji brały udział niemieckie wojska powietrznodesantowe Fallschirmjäger , oraz amerykańska dywizja Airborne niszcząca niemiecki bunkier przy użyciu bazooki.
Poniżej przedstawiam fotorelację z pola walki widzianą okiem polskiego fotoreportera.

PASJA NIE WYGASA , GDZIEKOLWIEK JESTEM ...
Pozdrawiam - Bartosz Szymczak

 


 

4.5
Oceń (11 głosów)

 

Lokalizacja

 

UMVC MILITARY SHOW Portstewart (Northern Ireland) - opinie i komentarze

Stary KojotStary Kojot
0
Wygląda na fajną, kameralna imprezę. Zastanawiam się nad tą płachtą na ogrodzeniu. Czyżby pole bitwy było zasłonięte od... widzów...? Czy to tylko przypadek...? (2012-08-16 00:00)
onzironzir
0
Nie tylko w Polsce - tylko daleko w Europie, pasja nie wygasa. Dziękujemy za relację. (2012-08-18 00:00)
nypel1978nypel1978
0
Spieszę z odpowiedzią dla STEINER : Płachta odgradza przyległy do miejsca inscenizacji i pikniku , hotel INN ON THE COAST , oraz pola golfowe zlokalizowane w najbliższej okolicy. Impreza w Portstewart to faktycznie bardzo kameralna impreza ściągająca głównie ludzi zamieszkujących najbliższą okolicę. Organizatorom troszkę brak nowych pomysłów , gdyż z roku na rok impreza wygląda identycznie. Przybywa jedynie ilość oryginalnych pojazdów. Identyczne ustawienie obozowisk niemieckich i amerykańskich , identyczny zespół grający muzykę z lat 30.- 40. , no i w końcu ten sam scenariusz inscenizacji ( obrona niemieckiego bunkra ( notabene makiety w skali 1:1 ) przez Falschirrmjager i atak amerykańskich sił Airborne . Wszystko OK , tyle że to Irlandia Płn. !!! Mimo wszystko impreza jak najbardziej godna odwiedzenia. Choć dane mi było oglądać imprezę po raz drugi z miłą chęcią zajrzę tam za rok. Do ONZIR : Pasja nie wygasa , gdziekolwiek jestem !!! Do zobaczenia 22.IX 2012 podczas V PIKNIKU PRZY BUNKRZE w Gołańczy Pozdrawiam (2012-08-20 00:00)

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu