30 Dni Ułana Święto 15 Pułku Ułanów Poznańskich

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć


Ułani, konie, konie, Ułani, a pośród nich … piechota.

W takim doborowym towarzystwie mieliśmy okazję zaprezentować, po raz pierwszy w tym roku swoje wrześniowe umundurowanie.

Wszystko miało miejsce w ostatnią niedzielę, tj. dnia 19 kwietnia 2015 roku na terenie poznańskiej Cytadeli, gdzie przy słonecznej aurze, w trakcie rodzinnego festynu obchodzone były 30 Dni Ułana Święto 15 Pułku Ułanów Poznańskich.

Jako TDH 57pp zaznaczyliśmy swoją obecność poprzez udział w inscenizacji działań z września 1939 roku oraz, co cieszyło się również niemałym zainteresowaniem przybyłych na Cytadelę gości wystawieniem punktu wydawania przepustek.

Po raz kolejny, dzięki wielkiemu zaangażowaniu Naszego Pana Plutonowego (99% prac związanych z wyjazdem), na pieczołowicie serwisowanej przez Niego maszynie do pisania mogłem z nieskrywaną przyjemnością wystukiwać dane osobowe oczekujących w kolejce, ale z wielkim uśmiechem na ustach osób.

... poza namacalną pamiątką z uczestnictwa w festynie najmłodsi mieli okazję zobaczyć protoplastę dzisiejszych klawiatur komputerowych

… odcisk pieczęci i parafka stalówką również miały miejsce

… i pomyśleć, że te 200 osób, mogło nie wejść w posiadanie limitowanej serii przepustek TDH 57pp

… bo ten 1% prac związanych z akcją „Cytadela” należał do mnie 

… do teraz przechodzą mnie dreszcze na wspomnienie faktu, że zapomniałem zabrać ze sobą skrzętnie przygotowanego materiału drukarskiego stanowiącego w tym dniu fundamentalny element naszych działań

… na szczęście współczesna technika przyszła mi z pomocą, dzięki czemu mogłem bezpiecznie wrócić z kolegami do domu i dzisiaj mogę kreślić te kilka słów opisujących działania TDH 57pp w Poznaniu;)


 


 

4.5
Oceń (4 głosów)

 

 

30 Dni Ułana Święto 15 Pułku Ułanów Poznańskich - opinie i komentarze

wojsportwojsport
0
gratuluję (2015-04-25 00:00)
kapitankapitan
0
Brawo koledzy. Pozdrowienia śle bliźniaczy 58pp. (2015-04-25 00:00)

skomentuj ten artykuł