25 lat działalności Warszawskiego Klubu Wargamingowego Yelonky

/ 11 zdjęć


Nasz Klub powstał 20.02.1988 roku i data ta jest oficjalnym świętem klubowym. Powstanie Klubu zapoczątkowane zostało odejściem grupy osób z Pracowni Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej (PMiHW), działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury na warszawskiej Woli.

Na początku naszą działalność prowadziliśmy pod nazwą: Mikromodelarski Klub Hobbystów Przy Spółdzielni Mieszkaniowej 'Górczewska'. W ramach naszych działań braliśmy udział w wielu krajowych wystawach i konkursach modelarskich, podczas których udało nam się osiągnąć wymierne sukcesy (liczne nagrody, dyplomy, premiowane miejsca w wybranych kategoriach). W roku 1998 zmieniliśmy nazwę na: Warszawski Klub Wargamingowy 'Yelonki', natomiast od 01.01.2006. roku Klub przyjął nazwę: Warszawski Klub Miłośników Historii i Historycznych Gier Strategicznych 'YelonkY', pod którą to nazwą działa w chwili obecnej.

25 lat działalności, ćwierć wieku w 'Norze' czyli piwnicy w jednym z bloków na warszawskich Jelonkach... Łza sie w oku kręci. Z tej okazji spotkaliśmy się w zacnym gronie. Byli i weterani gier wojennych i koledzy młodsi stażem. Niektórzy działają w grupach rekonstrukcyjnych, np w Pułku 3 Piechoty Xsięstwa Warszawskiego, czy w Pułku 7.
Powspominaliśmy dawne dzieje, były rozmowy 'o starych karabinach', troche zdjęć (jeszcze w wersji analogowej). Byly wspomnienia z podróży historyczno-turystycznych, m. in. pod Austerlitz, w Ardeny, do Normandii, do Arnhem...
Mój Boże, 25 lat...
Toż to w takim czasie powstało i upadło imperium Napoleona...
Część z nas wargamingiem zajmowała się dużo wcześniej, w moim przypadku, zacząłem w 1978 roku.
Niektórzy z nas działają w innych tego typu pracowniach w Warszawie i Krakowie.

Z nurtu warszawskiego wargamingu 'wykluły' się dwie duże imprezy wargamingowo-rekonstrukcyjne:
-Konwent Gier Strategicznych na warszawskiej Cytadeli
-Pola Chwały w podkrakowskich Niepołomicach

 


 

4.8
Oceń (13 głosów)

 

 

25 lat działalności Warszawskiego Klubu Wargamingowego Yelonky - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł