187 rocznica bitwy pod Olszynką Grochowską


Jedno z największych zwycięstw oręża polskiego XIX wieku – Bitwa pod Olszynką Grochowską – zainscenizowane zostanie na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych.

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego br., zapraszamy Was w imieniu Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy na Kamionkowskie Błonia Elekcyjne. To właśnie tam o godzinie 13.30 rozpoczną się uroczyste obchody 187. rocznicy Bitwy o Olszynkę Grochowską.

Ideą wydarzenia jest niewątpliwie przypomnienie jednego z największych zwycięstw oręża polskiego w XIX wieku, które urosło do rangi legendy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Wspominając bitwę, warto podkreślić fakt, iż odniesione zwycięstwo wywalczone zostało przez naszych rodaków wyłącznie własnymi siłami.

Wydarzenie dedykowane jest wszystkim pasjonatom historii, którzy chcieliby swoją obecnością uczcić pamięć poległych żołnierzy oraz wydarzenia, które tchnęło nadzieję na odzyskanie suwerenności Polski.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia inscenizacji tej pamiętnej bitwy całymi rodzinami, bo ta forma jest doskonałą, żywą lekcją historii. Miejsce dla widowni przeznaczone jest od strony ul. Stanisława Augusta. Dla osób idących od strony Parku Skaryszewskiego przejście jest od ul. Międzynarodowej.

Serdecznie zapraszamy.

Fot. Urząd Dzielnicy Praga-Południe

Info ze strony:apragapoludnie.pl/index.php/2018/02/20/inscenizacja-bitwy-olszynka-grochowska/

Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Zaprasza na dzielnicowe uroczystości związane ze 187. rocznicą bitwy pod Olszynką Grochowską. 

Złożenie wieńców pod pomnikiem bitwy nastąpi w piątek, 23 lutego, o godz. 11.00.


 W sobotę, 24 lutego, o godz. 13.30 zapraszamy na widowiskową rekonstrukcję bitwy, którą pokażemy na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych.

Scenariusz 
inscenizacji 
bitwy pod Olszynką Grochowską 
z 1831 roku

24 lutego 2018 roku

Godz. 13.30-14.00 
Uroczysta Odprawa Wojsk, przemówienia.

Godz. 14.00-14.30 
Pokaz musztry kawalerii, piechoty i artylerii.

Godz. 14.30-15.30 
Inscenizacja Bitwy 
pod Olszynką Grochowską.

Godz. 15.30
Apel Poległych, wręczenie okazjonalnych odznaczeń z okazji inscenizacji, defilada rekonstruktorów – zakończenie inscenizacji.

 


 

Informacje dodatkowe

  • Data: 
    2018-02-24
  • Organizator: 
    Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy

5
Oceń (2 głosów)

 

Lokalizacja


Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

 

187 rocznica bitwy pod Olszynką Grochowską - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Noclegi w pobliżu