13.10.2013. Powstanie Styczniowe w Cegłowie.

/ 2 komentarzy / 23 zdjęć


Z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego odbyła się w Cegłowie (powiat miński) uroczystość, której celem było przypomnieć karty historii z tamtych lat. Po Powstaniu Styczniowym Cegłów przestał być miastem.
Na początku w obydwu kościołach odprawione zostały okolicznościowe msze święte z udziałem delegacji 'powstańców'. Potem władze Gminy złożyły kwiaty w symbolicznym miejscu, jakim jest Pomnik Niepodległości i po odśpiewaniu hymnu licznie zebrani mieszkańcy i goście udali się na plac przy Urzędzie Gminy na dalszą część uroczystości. Tam punktem kulminacyjnym było rozdanie nagród uczniom w konkursie plastycznym , przypomnienie tragicznych wydarzeń z 1863 i niewielka rekonstrukcja nawiązująca do historii tej miejscowości. Można było obejrzeć autentyczną broń z tego okresu, spróbować potraw. Zapytać się o wszystko i zrobić sobie pamiątkową fotografię. Była to pierwsza rekonstrukcja w tym rejonie . mamy nadzieję że nie ostatnia.
Fotografie opublikowane dzięki uprzejmości P. Piątkowskiego i Urszuli Walińskiej.
Dziękujemy za zaproszenie Gminie w Cegłowie i Bibliotece Gminnej. Do zobaczenia.


W rolach :

Powstańcy styczniowi
14PSS z Przasnysza ,
GRH Zameczek Olsztyn

Strona Carska
GRH 'Kresy'


 


 

4.7
Oceń (7 głosów)

 

 

13.10.2013. Powstanie Styczniowe w Cegłowie. - opinie i komentarze

FaZaFaZa
0
Widzę po fotkach i z opowieści kolegów, że impreza (mimo deszczu) udana. Myśmy w tym czasie wojowali w innym rejonie. (2013-10-15 00:00)
kcieszkowskikcieszkowski
0
Jak najbardziej udana impreza , trochę deszczu spadło ale co tam!!! (2013-10-15 00:00)

skomentuj ten artykuł