11 listopada w SRH Wrzesień 39

/ 12 zdjęć


Dzień 11 listopada – Święto odzyskania Niepodległości uczciliśmy w kilku miejscach w Polsce. Nasza delegacja uczestniczyła w defiladzie w Warszawie, a pozostałe garnizony uczciły walczących o Ojczyznę na lokalnych cmentarzach.

Jak co roku członkowie Garnizonu Krakowskiego SRH Wrzesień 39 równo o godzinie 16:00 złożyli kwiaty, zapalili znicze oraz zaciągnęli wartę przy pomniku Armii Kraków na wojskowej części Cmentarza Rakowickiego. Te same honory oddane zostały także na kwaterach przy pomniku Żołnierzy Legionów.
Pamięć o tych, którzy walczyli o Niepodległą Polskę jest dla nas jednym z najważniejszych celów, jakie stawiamy sobie w swojej działalności.

Na tegorocznych obchodach Święta Niepodległości byli z Nami obecni zaproszeni przez Nas Goście – przedstawiciele hiszpańskiego Asociacion Historio-Cultural „POLAND FIRST TO FIGHT” odtwarzającej formacje Wojska Polskiego od kampanii Polskiej, aż po ostatnie dni wojny.
Poruszającym jest fakt, że w odległym kraju są ludzie, którzy pielęgnują tradycje Wojska Polskiego. Dziękujemy delegacji przyjaciół z AHC POLAND FIRST TO FIGHT za przybycie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz nasze drogi się spotkają.

11 Listopada jest dla Nas ważną datą z jeszcze innego powodu – właśnie tego dnia 8 lat temu SRH Wrzesień 39 zostało powołane do życia. Uczciliśmy tą rocznicę wspólnym obiadem w gościnnych progach, a raczej na pokładzie Hostelu na Barce MARTA.
Dziękujemy Pani Ewie – właścicielce za wykwintne przyjęcie.

Pozdrawiamy!

SRH WRZESIEŃ 39

 


 

4.9
Oceń (14 głosów)

 

 

11 listopada w SRH Wrzesień 39 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł