Zbroja, kolczugi tarcze, zbroja rycerska, zbroja płytowa, zbroje

udostępnij: 
Zbroja, kolczugi tarcze, zbroja rycerska, zbroja płytowa, zbrojeZbroja, kolczugi, tarcze to część uzbrojenia. Różnią się od siebie nie tylko budową, ale również miejscem i datą pochodzenia. Zbroja to część uzbrojenia dawnych wojowników, która sięga swoją genezą czasów starożytności, była stosowana do ok. XVII wieku. W naszym kraju zbroja używana była jako zbroja husarska i kolczuga pancerna aż do XVIII wieku.

Zbroje kolczugi tarcze - zbroja rycerska!
Istniały różne odmiany zbroi – były kirysy, a także kaski. Czas I wojny światowej przynosi popularność takim zbrojom jak pancerze okopowe. Zbroja ma swoje odmiany: zbroja płytowa, zbroje skórzane, zbroje lamelkowe brygantyny, zbroje łuskowe, zbroje właściwe, zbroje turniejowe, zbroje kryte.

Inne uzbrojenie to kolczuga to inaczej pancerz kolczy, inaczej zbroja, którą wynaleźli Celtowie ok. V wieku p.n.e. Natomiast tarcza, również obronna część uzbrojenia, stosowana była od starożytności do momentu kiedy nie wyparła ją broń palna. Powiązane z nią to: pawęż, tarcza herbowa, tarcza hoplicka.

Zbroje kolczugi tarcze - tematy na forum

Tytuł/Autor

Odpowiedzi

Ostatni post