Bzura Rawka 1915 -2015 na filmowo

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć

30 maja 2015 roku już po raz szósty spotkalismy się na rekonstrukcji poświęconej bitwie pod Bolimowem i Sochaczewem, tym razem w 100 lecie ataków gazowych. 


Zamiast wrażeń - serdeczne podziękowania. Nie da się oczywiście wymienić wszystkich i najbardziej boję się, że kogoś pominę, zwłaszcza tych, którzy w cieniu i bez oczekiwania na nagrodę, pomogli od początku do końca zorganizować obchody 100-lecia ataków gazowych nad Dolną Bzurą i Rawką.

Rekonstruktorom z Polski, Litwy, Rosji, Białorusi i Niemiec. To dzięki Wam widowisko miało tak wielki wymiar!

Pan Piotr Osiecki - Burmistrz Miasta Sochaczewa, Pan Piotr Szymański - Wójt Gminy Brochów, Pani Jolanta Gonta - Starosta Powiatu Sochaczewskiego - za wsparcie finansowe rekonstrukcji i wiarę w to, że się nam uda. Dziękujemy.

Pan Mirosław Orliński - Wójtowi Gminy Sochaczew - za pomoc finansową, dzięki której odnowiliśmy cmentarz w Bielicach. Stan nekropolii wzbudził zdumienie wśród gości z Rosji, którzy nie wierzyli, że można tak dbać o cmentarze z Wielkiej Wojny.

Pan Cezary Karpiński - dyrektor Muzeum Kolejnictwa, Radosław Konieczny - kierownik Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie - za pociąg historyczny, za ukochanie synergii i współfinasowanie wydarzenia.

Pan Maciej Brażuk - właściciel Ośrodka PTTK "Osada Puszczańska" w Tułowicach nieodpłatnie ugościł rekonstruktorów i użyczył ziemi pod rekonstrukcję, z wielkim spokojem tolerował "żołnierzy" z Polski, Litwy, Rosji, Białorusi i Niemiec.

Pan Sylwester Kaczmarek - Przewodniczący Rady Miasta, właściciel Piekarni Kaczmarek 1919, podarował rekonstruktorom dar niebios - pachnący chleb - ten współczesny i ten upieczony według receptury z 1915 roku.

Pani Barbara Jesiołowska Hurtownia "Salami" nakarmiła uczestników, bezpłatnie przekazując nam wędliny. Dzięki Pani Barbarze rekonstruktorzy wychwalali sochaczewską gościnność w kilku językach.

Pan Jacek Haber - właściciel hotelu "Habrowy Dworek" w Seroki Wieś ugotował wszystkim obiad - jego potrawa trafi do programu nakręconego przez Discovery jako przykład super potrawy Ziemi Sochaczewskiej.

Pan Jarosław Liński pomógł nam w zdobyciu drewna do oszalowania okopów, które wyglądały jak te sprzed 100 lat.

Chłopakom z Muzealnej Grupy Historycznej im. II bat. 18 p.p. pod kierownictwem Jakuba Wojewody za trud i pracę włożoną w syjątkową scenografię pola bitwy.

Dom Kultury w Boryszewie nieodpłatnie użyczył nagłośnienia. Wielkie podziękowanie.

Rafał Gołębiowski z Urzędu Miejskiego w Sochaczewie za bardzo dobre przygotowanie nagłośnienia imprezy.

Sochaczewskie Centrum Kultury obsłużyło nam imprezę - byliście zawsze tam gdzie Was potrzebowaliśmy.

Urząd Miejski w Sochaczewie wspierał nas bez słowa skargi transportem.

Ochotnicza Straż Pożarna z Brochowa i Śladowa, Policja, karetka pogotowia ze Szpitala Powiatowego dyskretnie i profesjonalnie pomogła bezpiecznie przeprowadzić imprezę.

Sławomir Cisowski - za nieodpłatne przygotowanie scenariusza i komentarz. Twój głos buduje nastrój każdej rekonstrukcji.

Niezawodna publiczność - za to że nas nie zawiodła, dzielnie znosząc zapylenie, huk, dym i wystrzały.

Mediom - za wyrozumiałość i pomoc. Nie zabrakło Was i waszych publikatorów. A my za to zasypaliśmy was wybuchami.

Fotoreporterom i filmowcom - za to, że zawsze jesteście. 

Pracownikom Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą za to, że Wam się chciało chcieć. I to bez słowa skargi.

 

5min     4280x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 


 

5
Oceń (10 głosów)

 

 

Bzura Rawka 1915 -2015 na filmowo - opinie i komentarze

wojsportwojsport
0
gratuluję (2015-06-07 00:00)
FudexFilmFudexFilm
0
jak zawsze super wyszło pomimo dodatkowych wielkogabarytowych "atrakcji" :) (2015-06-09 00:00)
AntoniuszAntoniusz
0
Fajne kadry. Pozdrowionka (2015-07-07 00:00)

skomentuj ten artykuł