WOJSKO POLSKIE REKONSTRUKCJE, wystawy wojska polskiego, uroczystości wojska polskiego

udostępnij: 
WOJSKO POLSKIE REKONSTRUKCJE, wystawy wojska polskiego, uroczystości wojska polskiegoZobacz WOJSKO POLSKIE REKONSTRUKCJE, Legiony Polskie w walce. Tu znajdziesz szczegóły na temat uroczystości wojska polskiego oraz imprez historycznych odtwarzających walki polskich żołnierzy na przestrzeni dziejów, jak też informacje na temat wystawy wojska polskiego . Sprawdź daty - siły zbrojne RP bitwy. Zobacz na własne oczy: Bitwa pod grunwaldem, Bitwa nad Bzurą, Bitwa pod Mławą, Bitwa Warszawska, Bitwy legionów polskich.

Wojsko Polskie odtwarzane jest przez polskie grupy organizujące rekonstrukcje historyczne od połowy lat osiemdziesiątych.

W 1986 roku w Poznaniu grupa entuzjastów zorganizowała zawody konne. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że organizatorzy postanowili, że zawody zostaną oparte na przedwojennym regulaminie konnych zawodów militari, a do klasycznych konkurencji sztuki ekwitacji dołożą władanie lancą i szablą oraz po raz pierwszy od 1939 roku ulicami wielkopolskiego grodu przejedzie kolumna ubrana w mundury 15 pułku ułanów Poznańskich.