GRH Jack of Diamonds (II Wojna - Armie Świata)

udostępnij: 
GRH Jack of Diamonds  (II Wojna - Armie Świata)- dobroni.pl Strona internetowa GRH Jack of Diamonds (II Wojna - Armie Świata) - została wygenerowana przez portal dobroni.pl. Przyłącz się do społeczności swojej GRH i bądź na bieżąco. Z tej zakładki dowiesz się min. o imprezach rekonstrukcyjnych i aktualnościach. Podziel się swoją wiedzą z członkami swojej GRH na forum.

powiadom znajomego o GRH  przyłącz się do tej GRH!  uzupełnij dane GRH 

Dane Teleadresowe koła (adres, e-mail, telefon):

Województwo: Zachodniopomorskie Powiat: Koszalin
Miasto: Koszalin Kod pocztowy:
Ulica:
Telefon: Faks:
Adres e-mail: [email protected] Adres www:
Władze GRH: W grupie nie ma wyodrębnionego dowództwa, niezależnie od stopni wszyscy jesteśmy sobie równi i w sposób demokratyczny podejmujemy wszystkie decyzje dotyczące działań naszej GRH.
Uwagi: Odtwarzamy 1 Batalion z 505 Pułku Piechoty Spadochronowej z 82 Dywizji Powietrzno Desantowej, – potocznie zwany „Jack of Diamonds”. Nazwa jednostki pochodzi od przydomku dowódcy batalionu majora Fredericka "Freda" Kellama, zwanego właśnie „Jack of Diamonds”. O wyborze tej właśnie jednostki zadecydowały dwie rzeczy. Po pierwsze 505 PPS wsławił się wylądowaniem niemal w swojej strefie zrzutu i zdobyciem miasteczka Ste. Mere – Eglise w nocy z 5-go na 6-sty czerwca 1944r. Była to pierwsza miejscowość wyzwolona spod hitlerowskiej okupacji podczas lądowania w Normandii (do tej pory, ku czci spadochroniarzy wyzwalających miasto, na wieży kościoła wisi kukła spadochroniarza John'a Steele'a z 82 DPD). Po drugie - bardzo spodobały mam się oznaczenia noszone na hełmach przez żołnierzy 1 Batalionu 505 Pułku – pomarańczowy diament z czarną otoczką i literą J w środku tego samego koloru. Założyliśmy, że do niezbędnego minimum ograniczymy używania oryginalnego wyposażenia, gdyż jego miejsce jest w muzeach, stawiając na dobrej jakości kopie i własną produkcję. W ten sposób poza zaadaptowaniem do naszych potrzeb hełmów powstały niektóre egzemplarze replik uzbrojenia, tablica informacyjna oraz tablica ze zdjęciami. Kompletowanie podstawowego umundurowania i wyposażenia trwało praktycznie do połowy sierpnia 2009r. Debiut grupy miał miejsce w ramach VI Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych w Bornem Sulinowie, w dniach 21 – 23.08.2009r.
Dane wprowadził: Marwaw

Aktualności z naszej grupy: