GRH 2nd Ranger Battalion (II Wojna - Armie Świata)

udostępnij: 
GRH 2nd Ranger Battalion  (II Wojna - Armie Świata)- dobroni.pl Strona internetowa GRH 2nd Ranger Battalion (II Wojna - Armie Świata) - została wygenerowana przez portal dobroni.pl. Przyłącz się do społeczności swojej GRH i bądź na bieżąco. Z tej zakładki dowiesz się min. o imprezach rekonstrukcyjnych i aktualnościach. Podziel się swoją wiedzą z członkami swojej GRH na forum.

powiadom znajomego o GRH  przyłącz się do tej GRH!  uzupełnij dane GRH 

Dane Teleadresowe koła (adres, e-mail, telefon):

Województwo: Powiat:
Miasto: Lublin, Oświęcim Kod pocztowy:
Ulica:
Telefon: Faks:
Adres e-mail: Adres www: www.rangers1944.pl/
Uwagi: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 2nd Ranger Battalion powstała pod koniec 2007 roku w Lublinie i zrzesza pasjonatów historii drugiej wojny światowej, szczególnie zafascynowanych największą operacją desantową w dziejach – lądowaniem aliantów w Normandii. Odtwarzamy sylwetki żołnierzy amerykańskich z jednostki, która w dniu „D” 6 czerwca 1944 roku szturmowała w brawurowej akcji klif Pointe-du-Hoc na francuskim wybrzeżu.

Obecnie grupa jest przygotowana do zaprezentowania sylwetek żołnierzy 2. Batalionu Rangersów z okresu letnich walk we Francji 1944 roku, jesienno-zimowych kampanii w lesie Hürtgen na pograniczu niemiecko-belgijskim i podczas bitwy ardeńskiej oraz schyłkowych walk 1945 roku na terenie Niemiec i Czechosłowacji. W każdym przypadku uwzględniamy zmieniające się na przestrzeni czasu wzory umundurowania i wyposażenia, charakterystyczne dla danego okresu i miejsca na szlaku bojowym jednostki.
Dane wprowadził: POLAND1st2FIGHT

Aktualności z naszej grupy:

Rekonstruktorzy - GRH 2nd Ranger Battalion: